Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Zimny ​​trzask zwraca uwagę na utrzymanie domu w First Nation – Winnipeg

/
/
/
32 Views

Skutki ochłodzenia i wirusowy post w mediach społecznościowych autorstwa Pierwszego Narodu Manitoby po raz kolejny zwróciły uwagę na kryzys mieszkaniowy, który istnieje w wielu społecznościach. Jednak przywódca i rada jednej społeczności twierdzą, że w równym stopniu podkreśla to potrzebę lepszego szkolenia mieszkańców w zakresie sprzątania.

W weekend Joyce Semple z Berens River First Nation, położonej cztery godziny na północ od Winnipeg, opublikowała zdjęcia domu swojej przyjaciółki Marvy George, w którym gromadziły się ścieki, wypełniając wannę i zalewając toaletę. Wiadomość została udostępniona niemal 700 razy w mediach społecznościowych, gdzie ludzie wyrazili oburzenie, że osoba po amputacji, poruszająca się na wózku inwalidzkim i opiekująca się trójką wnucząt, będzie żyła w takich warunkach.

„Ten post został udostępniony wszędzie” – Semple powiedział Global News. „Niektórzy pytają, jak mogą pomóc, gdzie wysłać rzeczy, aby pomóc tej rodzinie. To w pewnym sensie otworzyło oczy wielu ludziom na to, co się działo.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W momencie publikacji postu w mediach społecznościowych nadinspektor rzeki Berens Hartley Everett powiedział bez jego wiedzy, że grupa przez cały weekend dzwoniła do domów w sprawie problemów pojawiających się, gdy nagle nadejdzie mróz.

„Te rzeczy zdarzają się wszędzie, także jeśli mieszkasz w domu lub mieszkaniu w mieście” – powiedział Everett. „Rury zamarzły lub pękły – to się zdarza”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Ponieważ dwóch hydraulików grupy zachorowało, a trzeci wyjechał na weekend, nowo wybrany zarząd grupy zakasał rękawy, aby naprawić, co się da, łącznie z zainstalowaniem grzejników w piwnicach w celu odmrożenia rur. W sobotę i niedzielę temperatura na rzece Behrens spadła do -26°C, a silny wiatr spowodował, że było jeszcze chłodniej.

Wykres. Jackie Everett powiedziała, że ​​problemy z kanalizacją w domu George’a nie są związane z zimną pogodą.

„Nie jesteśmy pewni, co dokładnie się tam wydarzyło, ale wszystko zostało uprzątnięte, a rodzina otrzymuje wsparcie”.

George powiedziała Global News, że opiekuje się trójką wnuków, podczas gdy ich matka przebywa w Winnipeg w oczekiwaniu na operację. Grupa, przez Zasada Jordanamoże przenieść ją do miasta z dziećmi na czas remontu jej 52-letniego domu.

Nowa rada zmaga się ze starymi problemami, takimi jak przeludnienie w starszych domach, które pogłębia brak konserwacji i nagłe nadejście surowej zimy.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„To nie dzieje się tylko w naszej społeczności, dzieje się to w większości społeczności, szczególnie na północy” – powiedział.

W dwóch rezerwatach rzeki Behrens mieszka 2200 osób, a dane ze spisu ludności pokazują, że w większości domów mieszka więcej niż pięć osób, co powoduje znaczne pogorszenie stanu mieszkań zbudowanych zgodnie z minimalnymi standardami budowlanymi.

„Potrzebujemy większej liczby osób, które przejmą odpowiedzialność za utrzymanie swoich domów, aby służyły dłużej” – powiedział Everett, dodając, że trwają prace nad kampanią edukacyjną.

„Będziemy korzystać z naszego radia i mediów społecznościowych, aby pokazać ludziom podstawy opieki i obsługi”.

Canada Mortgage and Housing Corporation ma 127 stron poradnik pielęgnacji domowej for First Nations online, obejmujące wszystko, od problemów hydraulicznych i elektrycznych po zabezpieczenie domu na zimę lub naprawę uszkodzonych płyt kartonowo-gipsowych, podłóg, urządzeń i bocznic.

Dane statystyczne Kanady za 2021 rok. pokazuje, że co piąty mieszkaniec rezerwatu mieszkał w domu, który wymagał generalnego remontu i był przeludniony. Problem jest jeszcze większy w Manitobie i Saskatchewan.

Dane kanadyjskiego urzędu statystycznego za rok 2021 pokazują, że pierwsi mieszkańcy Manitoby i Saskatchewan najbardziej cierpią z powodu przeludnienia i konieczności przeprowadzenia gruntownych remontów domów.

Statystyka Kanada

Zgromadzenie Pierwszych Narodów mówi Do 2030 roku potrzeba 60 miliardów dolarów rozwiązać problemy mieszkaniowe ludności tubylczej.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :