Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Załogi Okanagan przygotowały się na znaczące przejście do warunków zimowych

/
/
/
34 Views

Zima w południowej Kolumbii Brytyjskiej rozpoczyna się łagodnie, ale w tym tygodniu wyjątkowo niskie temperatury i znaczne ilości śniegu mogą pokryć część Okanagan.

Według Environment Canada w poniedziałek po południu ma spaść lekki śnieg, który będzie się zwiększał do wieczora. We wtorek śnieg będzie nadal padał, a w środę spodziewane są przelotne opady deszczu.

„Po bardzo łagodnym grudniu zdecydowanie obserwujemy przejście do bardziej zimowych warunków w południowej Kolumbii Brytyjskiej, w miarę jak temperatury zbliżają się nieco do sezonowych” – powiedziała kanadyjska meteorolog ds. środowiska i zmian klimatycznych Alyssa Charbonneau.

„A biorąc pod uwagę, że układ niskiego ciśnienia przemieszcza się w kierunku wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej i w nadchodzących dniach będzie przemieszczał się przez wewnętrzną część Kolumbii Brytyjskiej, rzeczywiście prognozujemy śnieg dla większości południowej Kolumbii Brytyjskiej”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Populacja bezdomnych przygotowuje się na niskie temperatury


Bezdomna ludność przygotowuje się na niskie temperatury


Environment Canada wydało szereg ostrzeżeń śniegowych dla Okanagan i innych obszarów południowej części kraju.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Od poniedziałku wieczorem do środy rano w lokalnych obszarach może spaść nawet 10 centymetrów. Na wyższych wysokościach może pojawić się więcej śniegu.

„Mamy również ostrzeżenia o śniegu na niektórych przełęczach wysokogórskich. TransCanada przez Rogers Pass i Eagle Pass. Mamy też ostrzeżenia przed burzami zimowymi w Coquihalla między Hope a Merritt i Kelowna, na autostradzie nr 3 między Hope a Princeton” – powiedział Charbonneau.

„Do środy mogliśmy zobaczyć tam od 30 do 50 centymetrów śniegu. Zdecydowanie więcej śnieżnych warunków zimowych. Nadszedł czas, aby wszyscy, którzy podróżują, przygotowali się na zimowe warunki, szczególnie na autostradach.”

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Pomimo znacznej zmiany warunków zimowych, Environment Canada prognozuje ogólnie cieplejszą i bardziej suchą zimę.

„Przewidywaliśmy ocieplenie od trzech miesięcy. Jednak nadal widać okresy zimna i właśnie to obserwujemy” – powiedział Charbonneau.

„W tej części świata nie da się całkowicie wyeliminować zimy.”


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Sucha i ciepła zima może zagrozić sezonowi pożarów


Sucha i ciepła zima może zagrozić sezonowi pożarów


Tymczasem w Penticton służby miejskie są świadome zbliżającej się pogody i pozostają w gotowości, gdy w mieście spadnie śnieg.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Przygotowywaliśmy się przez ostatnie kilka miesięcy, szkoliliśmy załogi i przygotowywaliśmy sprzęt do pracy” – powiedział Scott Boyko, kierownik robót publicznych miasta Penticton.

„Późny początek zimy jest dobry, ale w ciągu ostatnich kilku dni rozprowadzaliśmy solankę, czyli roztwór słonej wody, który jeździ po wszystkich drogach i pomaga nam w rozpoczęciu naszych wydarzeń”.

Kiedy spadnie śnieg, służby miejskie rozpoczną oczyszczanie tras, zaczynając od dróg priorytetowych.

Prosimy mieszkańców o obserwowanie chodników przed swoimi domami. Rozporządzenie o dobrym sąsiedzie stanowi, że do godziny 11:00 po przejściu burzy mieszkańcy muszą oczyścić chodniki.

„Nasza polityka rady określa różne poziomy naszych dróg i to, kiedy musimy się nimi zająć. Naszymi głównymi autostradami są wzgórza, linie autobusowe i trasy tranzytowe, to jest nasz priorytet. Potem wyjeżdżamy na drogi osiedlowe i tym podobne, o ile pozwala na to burza” – powiedział Bojko.

„Prosimy po prostu, aby mieszkańcy zapewnili dobre warunki i utrzymali chodniki tak samo, jak przed swoją posesją, a także oczyścili wszelkie zbiorniki ściekowe, które mogą być potrzebne. Jeśli możesz pomóc nam i sąsiadom, którzy mogą tego potrzebować, byłoby wspaniale”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Powolny początek sezonu w Apex Mountain


Powolny początek sezonu w Apex Mountain


Firma AIM Roads potwierdziła, że ​​jej zespoły są gotowe w każdej chwili wyruszyć także poza miasto.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Kierownik kontraktu AIM Roads, Kevin McDonnell, powiedział, że uważnie przyglądają się niektórym punktom orientacyjnym wokół Okanagan, w tym Connector, Big White i Apex Mountain.

„Właściwie przygotowywaliśmy się do tego w piątek. Podczas wyciągania ciężarówek wezwano wszystkich naszych dodatkowych pracowników i wszyscy są w pogotowiu, a materiały, ciężarówki i wszystko, czego potrzebujemy, mamy we właściwych miejscach” – powiedział McDonnell.

„To są nasze główne trasy, na których panuje duży ruch. A potem przez samą Kelowna, ale tam zawsze wszystko jest gotowe.

Urzędnicy proszą kierowców, aby zwracali uwagę na załogi na drodze, jeździli tylko wtedy, gdy jest to konieczne i sprawdzali DriveBC pod kątem najaktualniejszych informacji o warunkach drogowych.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Brytyjscy Kolumbijczycy witają zimę na południowym wybrzeżu


Brytyjscy Kolumbijczycy witają nadejście zimy na południowym wybrzeżu


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :