Yazıları Resme Çevirme Programı

Kendi web sitenizde ya da başka bir sitede mail adresinizi yayınlamanız gerektiğinde, onu yazı yerine resim şeklinde paylaşmanız daha akıllıca olur. Bu şekilde botlar tarafından mail adresinizin taranmasının ve e-posta kutunuzun bir sürü spam e-posta ile dolmasının önüne geçmiş olursunuz. E-mail adresinizi ya da başka bir bilgiyi düz yazı yerine resim şeklinde sunmak için paint gibi bir programı kullanmanız bile yeterli olabilir. Ama metni hizalamak uygun fontu belirlemek boşlukları ayarlamak gibi işlemleri düşününce, TextImages adlı ücretsiz aracı kullanmanın daha iyi bir fikir olduğunu söyleyebilirim.

TextImages yazı içeren resim dosyaları oluşturmak için oldukça kullanışlı bir program. Programı Twitter ya da Instagram benzeri sitelerde yazı içeren resim dosyası halinde postlar, gönderiler hazırlamak için de kullanabilirsiniz. Program ile sadece yazıdan oluşan resimler oluşturarak bunları sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Yazıyı resme çevirme programı post gönderi hazırlama

Program penceresinde alt kısma resime dönüştürülmesini istediğiniz yazıyı girin.

Font and Format sekmesinden yazının fontunu ve büyüklüğünü istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Yine bu sekmeden yazı rengini ve isterseniz arkaplan rengini değiştirmeniz mümkün.

Margins and Spaces sekmesinden resim dosyasının maksimum boyutunu, yazı hizalamasını ve kenar boşluklarını ayarlayabilirsiniz.Burada maksimum genişlik (Maximum Width) 400px olarak belirlenmiş. Farklı boyutta resimler oluşturmak için bunu değiştirebilirsiniz. Fixed Image Size bölümünü kullanırsanız oluşturulacak dosyanın Width (genişlik) ve Height (yükseklik) değerlerini önceden belirlediğiniz boyutta olmasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak Save sekmesinden resim formatını seçtikten sonra Create and Save ile dosyanızı oluşturabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*