Yazdığınız Yazıları Büyüten Windows Programı BigType

BigType bilgisayarda yazı yazarken büyüteç işleviyle yazdığınız kelimeleri büyüterek daha rahat görmenizi sağlayan ve Windows işletim sisteminde kullanabileceğiniz bir program. Kurulum gerektirmeyen program gerçek zamanlı olarak yazdığınız karakterleri size büyüterek gösterir. Bir büyüteç yanıp sönen klavye imlecinin etrafında kısa süreli olarak görünür ve kaybolur.

BigType gözlerinizin yorulmasını önlemek için kullanabileceğiniz bir programdır. Programın görme engeli nedeniyle yazdıklarını okumakta zorlanan arkadaşlar için de faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Programı kullanmak için indirdikten sonra çalıştırmanız yeterli olacaktır. Program penceresinde yer alan Switch off butonu sayesinde çalışmasını durdurabilirsiniz. Setup butonuna tıklarsanız ayarlar bölümü açılacaktır.

Değiştirebileceğiniz üç seçenekten ilki olan Display time kutusundan büyütülmüş yazının görüntülenme süresini değiştirebilirsiniz. Zoom depth ile yazının ne kadar büyütüleceğini belirleyebilirsiniz. Lens position seçeneğinden ise büyüteçin konumunu değiştirebilirsiniz. Ben Upon the cursor yerine Below the cursor seçeneğini kullanmanızı tavsiye ederim.

Yazı yazarken büyüteç görüntülenmesine alışmanızın biraz zaman alabileceğini düşünüyorum. Ayarlarda değişiklikler yaparak sizin için en doğru seçenekleri belirleyebilirsiniz.

BigType bir çok programla sorunsuz olarak çalışır. Ben not defterinde test ettim. Bunun dışında Wordpad ve Microsoft Word gibi programlarda da sorunsuz olarak çalışmaktadır. Programın şu an için web tarayıcılarında devreye girmediğini söyleyebilirim.

http://euromatic.online.fr/bigtype/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*