Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Wysoka niepewność co do przebiegu systemu po tym, jak „silna burza” uderza w południowe Ontario

/
/
/
33 Views

Oczekuje się, że w przyszłym tygodniu „silna burza” nawiedzi południowe Ontario, przynosząc najprawdopodobniej silny, a nawet niszczycielski wiatr, choć nadal nie ma dużej pewności co do jej kierunku i rodzaju opadów, które wystąpią na niektórych obszarach.

Meteorolodzy śledzą system, który ma rozwinąć się nad Teksasem, zanim ostatecznie przeniesie się do Wielkich Jezior.

„Wiemy, że w przyszłym tygodniu od wtorku do środy spodziewana jest silna burza, ale nie jesteśmy do końca pewni, jakie będą dokładne skutki pod względem rodzaju i ilości opadów” – powiedział meteorolog Global News Ross Hull.

„Silne, prawdopodobnie szkodliwe wiatry będą prawdopodobnie częścią niżu teksańskiego, gdy będzie przechodził nad Wielkimi Jeziorami, szczególnie na obszarach położonych bliżej brzegów jezior Ontario i jeziora Erie”.

Oczekuje się, że system burzowy przeniesie się do południowego Ontario w przyszłym tygodniu, chociaż istnieje znaczna niepewność co do jego trasy.

Wiadomości globalne

Hull powiedział, że rodzaj obszarów, na których będą padać opady, będzie „w dużym stopniu zależny” od toru burzy opuszczającej Teksas.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Powiedział, że na drodze na zachód przez Ohio w większości południowego Ontario opady deszczu ze śniegiem zmienią się w deszcz. Przesunięcie się na wschód będzie oznaczać zimniejsze powietrze i prawdopodobnie więcej śniegu w całym regionie.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, istnieje scenariusz, w którym opady zaczynają się jako śnieg, następnie zamieniają się w deszcz, a następnie ponownie w śnieg. Możliwe są również opady mieszane” – powiedział Hull. „Niektóre z najsolidniejszych modeli komputerów skłaniają się ku cieplejszemu wynikowi, ale nie jesteśmy jeszcze pewni”.

Potencjalne skutki przyszłotygodniowej burzy od godziny 21:00 we wtorek, chociaż przebieg systemu może jeszcze ulec zmianie.

Wiadomości globalne

Hull stwierdził, że system „sygnalizuje ważną zmianę tempa” w południowym Ontario po stosunkowo bez burzowej zimie.

„O ile ta burza nie przyniesie śniegu, który tej zimy był nieuchwytny, wygląda na to, że w ciągu najbliższych kilku tygodni nastąpi zmiana wzorca opadów, a niskie temperatury i burze prawdopodobnie przyniosą bardziej typową styczniową pogodę” – powiedział. .

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Hull powiedział, że meteorolodzy w trakcie weekendu będą mieli lepsze pojęcie o tym, czego można się spodziewać po burzy w przyszłym tygodniu.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :