Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Wydarzenia z okazji Miesiąca Czarnej Historii odbywają się w Londynie w Ontario. – Londyn

/
/
/
21 Views

W tym miesiącu odbędzie się kilka wydarzeń z okazji Miesiąca Historii Czarnych w Londynie w Ontario.

Co roku w lutym Kanadyjczycy biorą udział w Miesiącu Historii Czarnych, aby uhonorować członków społeczności Czarnych i ich wpływy.

Tematem roku 2024 jest „Czarna doskonałość: dziedzictwo, które warto uczcić; Przyszłość do zbudowania.”

Według rządu Kanady symbolizuje on znaczący przeszły i obecny wkład Kanadyjczyków rasy czarnej, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju przyszłych możliwości. Strona dziedzictwa kanadyjskiego.

Christina Lord, jedna z założycielek Londyńskiego Komitetu Koordynacyjnego ds. Historii Czarnych, twierdzi, że Miesiąc Czarnej Historii to także okazja do ponownego przeanalizowania historii.

„Czasami dowiadujemy się o historii, która nie jest do końca prawdziwa, więc daje nam to szansę na dotarcie do prawdy o historii czarnych społeczności” – powiedziała. „Londyn ma bardzo, bardzo bogatą czarną historię, o której wielu z nas dopiero się uczy, więc (wydarzenia) dają ludziom możliwość wyjścia, dowiedzenia się więcej i poznania siebie nawzajem”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

980 CFPL przygotowało listę wydarzeń i zajęć odbywających się w Londynie w lutym i pierwszych tygodniach marca:

4 lutego – BHM: A Gospel Celebration w wykonaniu London Gospel Collective z udziałem London Children’s Gospel Choir. London Gospel Collective to nowy chór, który powstał w kwietniu 2022 roku i śpiewa dzieła, które podkreślają nadzieję i jedność przez wiarę. London Children’s Gospel Choir ma swoją siedzibę w London Children’s Museum i składa się z dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Ich twórczość inspirowana jest melodiami i harmoniami inspirowanymi Afroamerykanami. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Tourism London. Strona internetowa.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

8 lutego – Kanadyjska Czarna Izba Handlowa i Londyńska Izba Handlowa organizują warsztaty na temat kanadyjskich innowacji dla Czarnych. „Czytanie Czarnego Dziedzictwa. Building the Future bada słynną historię, wkład w innowacje Czarnych Kanadyjczyków oraz pracę włożoną w celu pobudzenia rewitalizacji czarnych przedsiębiorstw. Wprowadzenie muzyczne wygłosi Alexandra Kane, po którym wystąpi trzech gościnnych prelegentów. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Londyńskiej Izby Handlowej. Strona internetowa.

10 lutego – Londyńska Biblioteka Publiczna organizuje przyjazne rodzinom obchody Miesiąca Historii Czarnych w Byron Branch Library. Wydarzenie to obejmuje muzykę, opowiadanie historii, śpiew, taniec, gry, rękodzieło, ciekawostki o czarnej historii, polowanie na padlinożerców i losowanie nagród. W ramach wydarzenia w godzinach 14:00–16:00 odbędą się także warsztaty „Braiding 101: Twists”. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej CUPE Local 101. Strona internetowa.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

24 lutego – Społeczny festiwal żywności w Carrefour Communautaire Francophone de London daje uczestnikom możliwość poznania i skosztowania tradycyjnych afrykańskich potraw. Wydarzenie i jego gospodarze mają nadzieję podkreślić różnorodność i bogactwo kuchni afrykańskiej z okazji Miesiąca Czarnej Historii. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Carrefour Communautaire Francophone de London. Strona internetowa.

29 lutego — Black History Slam: Leap Year Edition to święto historii i dziedzictwa Czarnych poprzez prowokującą do myślenia poezję mówioną i muzykę, które odbywa się w Muzeum Londynu. Po tych rozmowach następuje dyskusja panelowa na temat historii Czarnych, która daje uczestnikom możliwość dowiedzenia się więcej o bogatych kulturach. To wydarzenie prezentuje osiągnięcia, zmagania i wkład czarnej społeczności na przestrzeni wieków. Więcej informacji można uzyskać pod adresem Wydarzenie.

29 lutego – Speak Up, seria wykładów prowadzonych przez afrocentrycznych mówców, mająca na celu ukazanie różnorodności osiągnięć Czarnych w różnych dyscyplinach i zawodach, jest gospodarzem wykładu na temat Wielości wiedzy i doświadczenia Czarnych na Uniwersytecie Zachodnim. Występuje Michelle Jean, która dzieli się swoim spojrzeniem na znaczenie angażowania czarnej młodzieży i osiągania czarnej doskonałości w społecznościach jako całości. Więcej informacji można uzyskać pod adresem Wydarzenie.

12 marca — Gry Czarnej Historii pozwalają dzieciom w wieku od 8 lat na naukę poprzez zabawę. Dzięki praktycznemu podejściu i grom dzieci będą poznawać postacie historyczne i opowiadać innym, czego się nauczyły. Wydarzenie odbędzie się w filii London Public Library we wschodnim Londynie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Happening Next. Strona internetowa.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Ponadto przez cały luty Komitet Koordynacyjny ds. Historii Czarnych w Londynie organizuje również wydarzenia. Konkretne daty i godziny każdego wydarzenia zostaną opublikowane na stronie internetowej organizacji. Strona na Facebooku zanim to nastąpi.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :