WordPress Yönetim Panelinin Renkleri Nasıl Değiştirilir?

Sitesini WordPress kullanarak oluşturanlar olarak yeni yazı eklemek, yapılan yorumları denetlemek, eklenti ve temalar yüklemek için hemen her gün uğradığımız WordPress yönetim panelinin tasarımını başarılı buluyorum. Varsayılan olarak gelen renk düzenini de beğeniyorum, fakat yine de arada bir değişiklik yapmak farklı renkler denemek iyi bir fikir. Siz de wordpress admin panelinde farklı renkler görmek isterseniz bunu bir kaç adımda kolaylıkla yapabilirsiniz.

WordPress Yönetim Panelinde Farklı Renkler Kullanmak

  • İlk olarak kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak wordpress yönetim paneline giriş yapın.
  • Soldaki menüden Kullanıcılar – Profiliniz seçeneklerine tıklayın
  • Profil sayfasında mevcut renk düzeni haricinde tercih edebileceğiniz 7 farklı renk düzeni bulunmaktadır. Dilediğinizi seçerek alt bölümdeki Profili Güncelle butonuna tıklayarak değişikliklerinizi kaydedin.

Eklenti Kullanarak Yeni Renkler Ekleyebilirsiniz

WordPress tarafından kullanıma sunulan renk seçeneklerini yeterli bulmazsanız eklentiler sayesinde yeni renkler ekleme imkanına sahipsiniz.  Admin Color Schemes adlı eklenti fazladan 8 tane daha renk seçeneği eklemek için tercih edebilecekleriniz arasında.

WP Admin Color Schemes adlı eklenti ise 14 adet farklı renk düzeni eklemekte. Son olarak göz yormayan 4 farklı renk seçeneği içeren  Grey Admin Color Schemes kullanabileceğiniz bir diğer eklentidir.

Yönetici Panelinde Kendi İstediğiniz Renkleri Kullanın

WordPress tarafından sunulan ya da eklentilerle eklediğiniz renkler size hitap etmezse Admin Color Schemer eklentisi sayesinde kendi belirlediğiniz renklerden oluşan düzenleri kullanabilirsiz.

1 yorum

  1. Panel için 8 tane renk seçeneği verilmiş bununla yetinmeyipde eklenti kurmanın hiç bir mantığı yok bence ama takıntılı birisi iseniz vay halinize eklentideki renkler bile kesmez sizi.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*