WordPress Yönetici Paneli (Admin) Temaları

Benim gibi sitesi için WordPress altyapısı kullanmayı tercih edenlerin çok sık uğradığı bir yer wordpress yönetim paneli. WordPress yönetim panelinin arayüzünün oldukça başarılı ve kullanımı kolay olduğunu söyleyebilirim. WordPress ile ilgili her konuda olduğu gibi, admin panelinin görünümünü değiştirmeniz ve daha iyi bir arayüze sahip olmanız için geliştirilmiş temalar, eklentiler bulunmakta. Bu sayede farklı temalar sayesinde hemen her gün yazı yazmak, yorumları denetlemek vs. için uğradığınız wordpress yönetim panelinin görünümünü değiştirerek daha kullanışlı ve şık bir hale getirebilirsiniz.

Küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum birden fazla tema kurmak isterseniz bir temayı aktifleştirmeden önce diğerini etkisizleştirmeyi unutmayın. Aksi halde eklentiler birbiriyle çakışacağından temanın görünümü istediğiniz şekilde olmayacaktır.

Blue Admin

İlk temamız olan Blue Admin tasarımını ve renk seçimini çok başarılı bulduğum bir tema. Mavi tonlarının ağırlıkta olduğu bu temayı bir kere denediğinizde bu temadan vezgeçip wordpress’in kendi arayüzünü kullanabileceğinizi sanmıyorum. Bu nedenle size ilk tavsiyem Blue Admin teması.

Slate Admin Theme

Slate sade ve başarılı bir tema. Tema hazırlanırken özellikle wordpress içerik yazma bölümünü ön plana çıkartma üzerinde durulmuş. Slate sayesinde yeni yazılar hazırlamanız daha keyifli olacaktır. Temanın tasarımını çok beğendim ve mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

SHIFT Short WP Admin Theme

SHIFT Short WP Admin Theme benim oldukça başarılı bulduğum temalardan biri. Oldukça sade hazırlanmış ve dikkatinizi dağıtabilecek ögeler bulundurmuyor.

Fancy Admin UI

Fancy Admin UI WordPress admin panelinin varsayılan temasını ufak değişikliklerle mavi renkli hoş bir temaya dönüştürüyor. Renklerde değişiklik yapmak için wordpress menüsünden Ayarlar/ Genel bölümünü ziyaret edin.

Admin Branding

Admin Branding wordpress yönetim panelinin ve giriş ekranının görünümünü renklerini tamamen istediğiniz şekilde düzenlemenizi sağlayan başarılı bir eklenti. Eklenti sayesinde yönetim paneline ya da login ekranına kendi logonuzu ekleyebilir, fontlarda ve renklerde değişiklikler yapabilirsiniz. wp-login.php şeklinde olan wordpress login sayfasının adresini de değiştirebilirsiniz. Örneğin ipucum.net/login gibi. Bütün bu değişiklikler için eklentinin wordpress menüsüne eklediği Admin Branding seçeneğine tıklayın.

1 yorum

  1. Admin temaları konusunda nedense hep orjinali kullanmayı tercih ederim. Belki de göz aşinalığıdır ama bugüne kadar hiç farklı bir admin teması kullanmak aklımdan bile geçmedi 🙂 Paylaşım için teşekkürler 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*