WordPress Tüm Yazıları Tek Sayfada Gösterme

netbil.net bildiğiniz üzere WordPress altyapısını kullanan bir web sitesi. WordPress şu an dünyada en çok kullanılan içerik yönetim sistemi. Zaman zaman wordpress ile ilgili bilgiler ve ipuçları paylaşmaya çalışıyorum. Bu yazıda bütün wordpress yazılarınızı nasıl bir sayfada listeleyip gösterebileceğinize değiniyorum.

WordPress yazılarınızın hepsini tek bir sayfada gösterebilirsiniz. Bunun için farklı yöntemleri bulunuyor. Ben bu yazıda 2 farklı yöntemden bahsediyorum.

Posts Shortcode Plugin

İlk yöntemde Posts Shortcode Plugin adlı eklentiyi kurup etkinleştirin. Sonrasında yeni bir sayfa oluşturun ve sayfaya aşağıdaki kodu ekleyip kaydedin.

[display-posts posts_per_page="1000" order="DESC"]

Bu kod ile sayfa başına 1000 yazı listelenmesini ayarlamış oluyoruz. DESC ise en yeni yazının en üstte olmasını sağlıyor. Yani yeni yazılardan eskilere doğru bir sıralama yapılmış oluyor. Bunu ASC olarak değiştirirseniz eski yazılardan yeniye doğru sıralanacaktır.

Simple Yearly Archive Plugin

İkinci yöntemde ise Simple Yearly Archive adlı eklentiyi kullanacağız. İlk yöntemde tüm yazıları bir sayfada listeledik fakat kullanıcılar çok sayıda yazı içinde kaybolabilirler. Bu eklenti daha kolay ve anlaşılır bir şekilde yazılarınızı yıllık olarak listelemenizi sağlar.

Eklentiyi kurduktan sonra WordPress yönetim panelinden Ayarlar başlığı altında yer alan Simple Yearly Archive seçeneğine tıklayın. Buradan gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Son olarak Arşiv benzeri istediğiniz adla yeni bir sayfa oluşturun ve sayfanıza aşağıdaki kodu ekleyin.

[SimpleYearlyArchive]

Hepsi bu kadar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*