Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Właściciel małego domu Naramata w Kolumbii Brytyjskiej nalega na zmiany | globalnews.ca

/
/
/
21 Views

Ukryta za domem w Naramata w Kolumbii Brytyjskiej Adrienne Fedrigo wraz z rodziną mieszka w maleńkim domku sąsiadującym z domem jej rodziców.

Fedrigo, który jest także przewodniczącym stowarzyszenia Tiny Home Builders Association, twierdzi, że życie w małych domach stało się w ciągu ostatnich kilku lat bardziej popularne ze względu na koszty utrzymania.

„To świetna opcja, aby mieszkać na tej samej posesji co moi rodzice, daje im możliwość starzenia się w miejscu, utrzymuje rodzinę blisko i pomaga wspierać ich zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie. Jesteśmy na działce o powierzchni pół akra, na której wiele się dzieje, dzięki czemu mają w pobliżu rodzinę, która pomaga w ogrodzie” – powiedział Fedrigo.

„Daje naszej młodej rodzinie, która jest bardzo popularna w naszej społeczności, miejsce do życia, daje nam autonomię we własnym domu, który jest po prostu schowany w kącie i ma minimalny wpływ na środowisko, i pozwala nam tu pozostać w ten niedrogi i przystępny sposób.” sposób. A jeśli życie da nam inne możliwości gdzie indziej, wtedy nasz dom może pójść z nami.”

Historia kontynuowana jest pod reklamą


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Mężczyzna z Peachland walczy o pozostanie w swoim maleńkim domu


Mężczyzna z Peachland walczy o pozostanie w swoim maleńkim domu


Maleńki domek na kółkach jako jedyny znajduje się w Naramata i do niedawna rodzina Fedrigo mieszkała tam bez żadnych problemów.

„Skarga pochodziła od mieszkańca Naramaty i dotychczas była wysyłana do regionalnego okręgu Okanagan-Similkameen (RDOS) w ramach procesu uzyskiwania pozwolenia na tymczasowe użytkowanie” – powiedział Fedrigo.

Według Fedrigo ich mały dom, CSA Z240 RV, jest zbudowany zgodnie z pewnymi przepisami budowlanymi, ale regulamin nie pozwala mieszkańcom mieszkać w kamperze w pełnym wymiarze godzin na terenie okręgu regionalnego.

„Technicznie rzecz biorąc, nasz dom jest nadal zbudowany jak dom mobilny, ale projekt jest bardziej zgodny z przepisami mieszkaniowymi, ale ponieważ nie ma standardu zaprojektowanego specjalnie dla małych domów na kółkach, konstruktorzy małych domów utknęli w obliczu faktu, że buduje się pod budynek BC. Kod, ale nie ma konkretnego kodu lub są one tworzone jako CSA” – powiedział

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Branża dopiero zaczęła tworzyć CSA Z240 RV, ponieważ było to największe podobieństwo lub najbliższy kod, jaki udało im się stworzyć, a teraz jesteśmy w pewnym momencie, w którym próbujemy zmusić branżę do tworzenia produktów zgodnie z odpowiednimi standardami. „umożliwiający zamieszkanie przez cały rok, na co pozwalają miejskie przepisy budowlane”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Peachland Tiny Home Fight”


Mała walka domowa w Peachland


Ministerstwo Mieszkalnictwa nie było obecne na poniedziałkowym wywiadzie, ale w oświadczeniu dla Global News stwierdziło, że mały dom wyposażony w koła nie byłby zgodny z Kodeksem budowlanym BC, ponieważ kodeks nie zakłada, że ​​budynek jest na kołach.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Zamiast tego będzie podlegał przepisom dotyczącym domów produkcyjnych, podobnie jak pojazdy mobilne i rekreacyjne, i musi spełniać wymagania federalnych specyfikacji Kanadyjskiego Stowarzyszenia Normalizacyjnego.

„Obecne specyfikacje dotyczące pojazdów mobilnych i rekreacyjnych nie zostały opracowane z myślą o stałym pobycie i dlatego niekoniecznie uwzględniają wszystkie problemy związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem, które mogą pojawić się w przypadku stałego pobytu” – stwierdziło Ministerstwo Mieszkalnictwa w oświadczeniu.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Na przykład systemy ogrzewania i wentylacji pojazdów rekreacyjnych mogą nie być zaprojektowane do długotrwałego użytkowania w miesiącach zimowych, co może stwarzać ryzyko dla pojazdów bez czujników dymu lub tlenku węgla. Przyłącza pojazdów rekreacyjnych do systemów wody pitnej, kanalizacji lub szamba są również projektowane z myślą o tymczasowym użytkowaniu i właściwa może być ponowna ocena tych systemów w kontekście stałego użytkowania, aby zminimalizować ryzyko awarii, która może stwarzać ryzyko. zarówno dla mieszkańców, jak i środowiska.”

Tymczasem Kanadyjskie Stowarzyszenie Budowniczych Małych Domków nalega na zmiany w sposobie budowania małych domów, a także na prowincjonalne i krajowe przepisy regulujące życie małych domów.

„Współpracujemy z małymi firmami zajmującymi się budową domów w całym kraju, aby przejść od budowania domów mobilnych CSA Z240 do budowania domów produkowanych przez CSA Z240, ponieważ są one przeznaczone do zamieszkania przez cały rok i pozwalają na to przepisy miejskie. na pełen etat” – powiedział Fedrigo.

„Współpracujemy z różnymi szczeblami władz, zarówno prowincjonalnymi, jak i federalnymi, a także z niektórymi organizacjami non-profit i innymi grupami poparcia, aby wprowadzić zmiany w kodeksach, aby spełnić standardy dotyczące domów produkowanych lub mieć własne standardy budowlane dla małych domów, dzięki czemu będziemy mogli sprawdzić zgodność na poziomie gmin”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Małżeństwo Vernonów ukarane grzywną za mieszkanie w przyczepie kempingowej


Żona Vernona ukarana grzywną za mieszkanie w przyczepie kempingowej


Ministerstwo Mieszkalnictwa dodało, że prowincja zdaje sobie sprawę, że małe domy są realną opcją mieszkaniową dla wielu osób i pracuje nad tym, czy można je uwzględnić w przepisach budowlanych.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„W prowincji wiedzą, że każdy chce znaleźć dobry dom, na który go stać i który będzie odpowiadał jemu i jego rodzinom. Dlatego kontynuujemy naszą pracę nad znalezieniem długoterminowych rozwiązań kryzysu mieszkaniowego i podejmujemy działania mające na celu zwiększenie podaży niedrogich i dostępnych mieszkań dla wszystkich Brytyjczyków z Kolumbii. Prowincja dokłada również wszelkich starań, aby przepisy budowlane i standardy techniczne zapewniały bezpieczeństwo Brytyjczyków” – stwierdziło Ministerstwo Mieszkalnictwa w oświadczeniu.

„Współpracujemy z krajowymi partnerami zajmującymi się opracowywaniem kodeksów, aby zbadać, w jaki sposób przepisy budowlane mogą w bardziej szczegółowy sposób uwzględniać małe domy bez kół. Chociaż małe domki nie mają jeszcze określonej klasyfikacji w Kodeksie, Kodeks nie zabrania ich stosowania. Dom może być tak mały, jak to możliwe, pod warunkiem, że spełnia cele Kodeksu dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia, dostępności, ochrony przeciwpożarowej i konstrukcyjnej oraz efektywności energetycznej i wodnej.

W międzyczasie Fedrigo otrzymała tymczasowe pozwolenie na użytkowanie za pośrednictwem RDOS i planuje nadal mieszkać w swoim maleńkim domu.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Para Vernonów mieszkająca w furgonetce może zostać”


Żona Vernon, która mieszka w furgonetce, mogła zostać


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :