Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Winnipeg Jets zdobywa bramkę w końcówce i pokonuje Chicago 2:1, ustanawiając rekord franczyzy ósmym zwycięstwem z rzędu – Winnipeg

/
/
/
39 Views

Winnipeg Jets nadal szukają wyjścia.

Ospali i rozłączeni przez większą część wieczoru Jets strzelili dwa gole w końcówce, aby w czwartkowy wieczór pokonać Chicago Blackhawks 2:1, ustanawiając rekord franczyzy ósmym zwycięstwem z rzędu.

Przez pierwsze 20 minut żadnej ze stron nie udało się trafić do siatki, jednak najwięcej okazji mieli Jets, a najlepszą z nich stworzył Gabriel Vilardi, który sam skoczył, ale krążek wpadł w rękawicę Petra Mrazka.

W drugiej kwarcie Winnipeg miało przewagę 10-6 pod względem celnych strzałów, ale środkowa część bramki była dla Jets niezapomnianą sprawą, która na początku meczu straciła Marka Scheifele z powodu kontuzji. Scheifele poprawił coś w dolnej części ciała i niemal natychmiast po wyjściu do szatni został wycofany z gry.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Chwilę później Chicago otworzyło wynik, gdy Connor Murphy oddał strzał nadgarstkiem z punktu i pokonał Laurenta Brossoita przez ekran przy czasie 4:19.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Winnipeg spędziło w tym okresie ponad 12 minut bez oddania strzału, podczas gdy Chicago domagało się więcej, ale Jets próbowali odwrócić losy meczu w ostatnich minutach, chociaż Hawks ostatecznie wyprzedzili Jets wynikiem 10–6 w tym czasie okres.

W drugim meczu żadnej drużynie nie udało się także wykorzystać dwóch akcji w przewadze, a w trzecim goście wyszli na prowadzenie 1:0.

Trwało to przez większą część ostatniej kwarty, gdy Winnipeg próbował zaatakować, ale Mrazek w dalszym ciągu stawał na przeszkodzie, wykonując kilka świetnych interwencji, aby utrzymać swoją drużynę na prowadzeniu.

Ale tama w końcu została przerwana, gdy do końca meczu pozostały 3:29, gdy Adam Lowry otrzymał krążek w róg pola karnego Chicago i znalazł samego Vilardiego na przedzie, który strzelił obok Mrazka, doprowadzając do remisu i elektryzując wyprzedaną publiczność.

Na 65 sekund przed końcem Jets objęli prowadzenie i trafili Mrazka niskim strzałem w nadgarstek, gdy Nikolaj Ehlers wskoczył do strefy Chicago.

Następnie Jets utrzymali ósme zwycięstwo z rzędu i przedłużyli swoją passę punktową do 14 meczów.

Brossoit zatrzymał 20 strzałów i w ostatnich sześciu meczach poprawił swój bilans do 5-1. Mrazek w przegranej zanotował 26 interwencji.

W sobotę Winnipeg będzie gospodarzem Philadelphia Flyers i odniesie dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Mecz rozpocznie się tuż po godzinie 18:00, a transmisja przedmeczowa na antenie 680 CJOB rozpocznie się o 16:00.