Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Winnipeg Jets kontynuują walkę w ofensywie po porażce 3:0 z Pittsburgh – Winnipeg

/
/
/
22 Views

Mając w pełni zdrowy skład, świeżo po przerwie w All-Star i Sean Monahan debiutujący w drużynie, we wtorek wieczorem Winnipeg Jets kontynuowały ofensywne zmagania w Pittsburghu.

Po strzeleniu zaledwie 11 bramek w ostatnich siedmiu meczach przed przerwą, Jets nie zdołali znaleźć drogi do siatki po porażce z Penguins 3:0, przedłużając swoją passę porażek do czterech najlepszych w sezonie.

Ponieważ obu drużynom groziły długie przerwy, mecz rozpoczął się powoli, ale Pittsburgh wyszedł na boisko pierwszy dzięki stracie Jets.

Josh Morrissey zza siatki Winnipeg próbował krótko podać w pole karne Adama Lowry’ego, ale kapitan Jets nie poradził sobie z krążkiem. Kris Letang wyszedł z pozycji, aby odzyskać luźny krążek, wbiegł do siatki i pokonał Connora Hellebuycka mocnym bekhendem w 7:16.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Winnipeg oddał tylko jeden strzał na bramkę w ciągu pierwszych dziesięciu minut i tylko trzy w ciągu pierwszych 17 minut, po czym ożywił się w ostatnich momentach. Największą szansę z bliskiej odległości dostał Vladislav Namestnikov, ale bramkę zamknął Tristan Jarry.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

W ciągu 20 minut Penguins mieli przewagę 11-8 w celnych strzałach.

Jets próbowali doprowadzić do remisu na początku drugiej połowy, ale rzut karny Brendena Dillona przerwał dynamikę meczu.

Gdy Noel Acciari niósł krążek w stronę niebieskiej linii Winnipeg, uderzył Dillona lewym ramieniem w głowę, powodując krew i otępienie nacierających Penguins. Dillon został wyrzucony z gry, co dało Pittsburghowi pięciominutową przewagę, którą w pełni wykorzystali.

Winnipeg wykorzystał pierwsze trzy minuty rzutów karnych, zanim Jeff Carter zamienił piłkę przed bramką. Strzał Erika Karlssona został przekierowany przez Larsa Ellera, spowalniając go, gdy piłka spadła do Cartera, który minął Hellebuycka i podwyższył na 2:0.

Wydawało się, że Jets mogą zdobyć tylko jednego gola po rzucie karnym, ale na 12 sekund przed końcem drużyna Pens podwoiła się, gdy odbijający się krążek minął linię bramkową Briana Rusta, który wbił go w bramkę i było 3,0 dla drużyny z Pittsburgha który w poprzednich siedmiu meczach strzelił tylko jednego gola w grze w przewadze.

Jetsom nie udało się wykorzystać gry w przewadze pod koniec tej kwarty, gdy na 20 minut przed końcem musieli wspiąć się na strome wzgórze.

Wydawało się, że Mark Scheifele w trzeciej tercji wprowadził Winnipega na szachownicy, ale jego bramka została zdjęta z szachownicy po tym, jak trener odkrył, że zagranie prowadzące do bramki było na spalonym, czyli tuż po zdobyciu bramki przez Jets „w trzeci okres.

Jarry zanotował swój wiodący w lidze szósty strzał w zwycięstwie, zatrzymując wszystkie 24 strzały, które oddał, podczas gdy Hellebuyck również zatrzymał 24 strzały w przegranej.

To drugi przypadek w ciągu trzech meczów, w którym Jets przegrywają, i trzeci w ciągu ostatnich siedmiu meczów.

Będą chcieli przełamać tę zaciętą końcówkę podczas spotkania z Flyers w czwartkowy wieczór.