Windows’ta Emoji İfadeleri Nasıl Kullanılır?

Emojiler hepimizin bildiği üzere, sanal dünyada sıkça kullanılan ve farklı durumları görsel olarak anlatmaya yarayan simgelerdir. Emoji ifadeleri o anki duygularımızı karşı tarafa daha kolay bir şekilde aktarmamıza yardımcı oluyor. Önceleri yazışmalarda kullandığımız emojiler artık bütün sosyal medya sitelerinde, farklı bir çok platformda kullanılmakta. Bu yazımda Windows kullanıcılarının emojileri nasıl kullanabileceğine değindim.

Windows 10 Emoji Ekran Klavyesi

Windows 10‘un içerdiği özelliklerden biri de emoji ekran klavyesi. Dokunmatik ekran klavyesini kullanarak farklı emoji ifadelerini kolaylıkla yazılarınıza ekleyerek kullanma imkanı bulabilirsiniz.

Bu klavyeyi aktifleştirmek için öncelikle görev çubuğunda sağ tıklayın ve Dokunmatik klavye düğmesini göster seçeneğine aktifleştirin. Dokunmatik klavye daha önceki windows sürümlerinden bildiğimiz üzere kimi zaman klavyeyi her hangi bir sebeple kullanamadığımız zamanlarda (güvenlik gibi nedenlerle) başvurduğumuz bir araç.

Dokunmatik klavyeyi aktifleştirdikten sonra kullanabilmek için bildirim alanında saatin yanında görünmeye başlayan klavye düğmesine tıklayın.

Dokunmatik klavye başlatıldığında ekranın alt kısmını kaplayacaktır. Klavyenin Emoji ifadeleri bölümünü açmak için spacebar yanındaki gülen yüz ifadesine tıklayın.

Dokunmatik klavyedeki bütün emoji ifadelerine erişip kullanabilmek için alt kısımdaki emoji navigasyon menüsünü kullanın. Yukarıdaki resimde gördüğünüz seçeneklere tıklayarak klavyede yer alan farklı kategorilerdeki bütün ifadelere ulaşarak kullanabilirsiniz.

İnternetten Emoji bulma ve kullanma

Windows klavyesinin yanında farklı emojiler bularak kullanmak için internetten yararlanabilirsiniz. Örneğin emojipedia bir çok farklı ifadenin yer aldığı ve arama motoru sayesinde bunları kolayca bulma imkanı sağlayan bir web sitesi.

Sitedeki kategori başlıklarına tıklayarak istediğiniz emojilere ulaşabilirsiniz. Bunun yanında yine sitenin anasayfasında yer alan bağlantılardan aşağıdaki farklı platformlar için kullanabileceğiniz bütün emojilere ulaşmanız mümkün.

Apple
emojidex
EmojiOne
Emojipedia
Facebook
Google
HTC
Instagram
LG
Messenger
Microsoft
Mozilla
Samsung
Slack
Snapchat
Sponsored
Telegram
Twitter
Viber
WhatsApp
Yo Status

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*