Windows 10 Başlat Menüsüne Web Sitesi Ekleme

Windows 10’un ilgi çeken özelliklerinden biri diğerlerinden ayrılan başlat menüsü. Başlat menüsünde önceki Windows sürümlerinden farklı olarak kutular yer almaktadır. Başlat menüsünün sağ kısmında yer alan bu bölüme bir web sitesinin bağlantısını ekleyebilirsiniz. Favori web sitelerinizi başlat menüsüne sabitlemeniz onlara daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır.

Edge tarayıcı ile başlat menüsüne site sabitleme

Windows 10’da başlat menüsüne site eklemenin en kolay yolu Edge tarayıcısından geçiyor. Benim tavsiyem başka bir tarayıcı kullanıyor olsanız bile bu işlemi Edge ile gerçekleştirmeniz yönünde.

windows 10 başlangıç'a sabitle

Tarayıcının menüsünde yer alan Bu sayfayı Başlangıç’a sabitle seçeneğine tıklayın. Bu kutucuğu Başlangıç’a sabitlemek istiyor musunuz? sorusunu Evet olarak yanıtlayın.

ipucum başlat menüsünde

Artık başlat menüsünde web sitesi için bir kutucuk yer almakta.

Chrome ve Edge harici diğer tarayıcılar için

Bu işlemi gerçekleştirmenin en kolay yolu Edge kullanmaktan geçiyor demiştik. Diğer tarayıcılarla yapılması imkansız değil fakat biraz daha uzun bir yol. Meraklısı için bu yönteme de yazımda yer vermek istedim.

masaüstü web site kısayolu oluşturma

Öncelikle masaüstünde sitenin kısayolunu oluşturun. Bunu adres çubuğundaki site ikonunu (ya da güvenli yazısını) masaüstüne sürükleyerek hızlıca yapabilirsiniz.

Windows tuşu + R ile çalıştır penceresini açın ve shell:programs yazarak Tamam butonuna tıklayın. Bu başlat menüsünün programlar klasörünü açacaktır.

başlat menüsünün programlar klasörü

Açılan pencereye masaüstünde oluşturmuş olduğunuz web sitesi kısayolunu yapıştırın.

başlangıç'a sabitle site

Son olarak başlat menüsünü açarak listeden eklediğiniz kısayolu bulun sağ tıklayarak Başlangıç’a sabitle deyin.

2 yorum

  1. Ben Chrome ve diğer tarayıcılar için verdiğiniz yöntemi daha önceden kullanıyordum. Özellikle sürekli girdiğiniz siteler için büyük katkı sağlıyor. Bir nevi sık kullanılanlar olarak bile kullanabilirsiniz. Bilgilendirme için teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*