Windows 10 Resimlere 3D Efektler Ekleyin

Windows 10 3 boyutlu nesneler oluşturmak için temel düzeyde oldukça faydalı olan Paint 3D programını içeriyor. Bunun dışında Fotoğraflar uygulamasında açtığınız bir resim dosyasına 3B efektler eklemenize imkan tanıyor. Öncelikle 3B efektler eklemek istediğiniz resim dosyasını açın.

Üst bölümdeki araç çubuğunda yer alan kalem/fırça şeklindeki ikona tıklayın. Açılan menüden 3B efektler ekle seçeneğine tıklayın. Kısa bir süre sonra düzenleyici açılacaktır. Sağ bölümdeki Efektler başlığı altındaki efektlerden istediğinizi resminize ekleyebilirsiniz. Efektin resim üzerindeki genişliğini mouse ile köşelerinden tutup sürükleyerek istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bunun dışında efektin içinde yer alan sesi artırıp azaltmanız mümkün.

3B Kitaplığı sekmesinden fotoğrafınıza üç boyutlu görseller ekleyebilirsiniz. Burada farklı kategoriler altında çok sayıda ücretsiz görsel kullanıma sunulmuş.

Düzenlemerin ardından Kopyasını Kaydet butonuna tıklayarak oluşturduğunuz görüntüyü kaydetmeniz gerekiyor. Resmin orjinali korunacak ve onun bulunduğu dizine veya seçtiğiniz başka bir dizine yeni görüntü kaydedilecektir. Bu arada efektlerle beraber fotoğrafınızı artık .jpg .png ya da .gif gibi bir formatta kaydedilmiyor. Sadece .mp4 formatında kayıt mümkün oluyor. Sonuç olarak kullandığınız fotoğrafla 5 saniye süren kısa bir video oluşturmuş oluyorsunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*