Windows 10 Resim ve Müzikli Video Oluşturma

Windows 10 kullanıyorsanız işletim sistemiyle beraber gelen uygulama sayesinde bilgisayarınızdaki resimlerden müzik de ekleyerek bir video oluşturabilirsiniz. Video oluşturma için ücretli ve ücretsiz çok sayıda program bulunuyor. Bu yazıda ben ekstra program kurmanıza gerek kalmadan kolay bir şekilde video yapma yöntemini anlatıyorum.

Windows 10 ile birlikte gelen ve resim dosyalarını görüntülemek için kullandığımız Fotoğraflar adlı bir uygulama bulunuyor. Bu programla resim görüntüleme yanında onlara efektler, yazılar ekleyebileceğinizi biliyorsunuzdur. Belki daha önce fazla dikkatinizi çekmemiş olabilecek bir özelliği ise istediğiniz resimleri ekleyerek videolar oluşturmanıza imkan tanıması.

Windows 10 Video Oluşturma

Öncelikle Fotoğraflar şeklinde arama yaparak Windows 10 uygulamasını açın. Sağ üst bölümde yer alan İçeri aktar butonuna tıklayarak daha önce bir klasör içinde topladığınız resimleri uygulamaya ekleyin.

Şimdi Yeni video butonuna ve ardından Otomatik video seçeneğine tıklayın.

Resimleri tek tek seçin veya daha mantıklısı hepsini daha önce bir klasöre topladığımız için .. öğenin tümünü seç diyerek tamamını seçin. Son olarak üst kısımdan Oluştur butonuna tıklayın. Videonuza bir ad vererek Tamam butonuna tıklayın.

Bu aşamada bir video oluşturulacak ve bunun önizlemesini izleyebilecesiniz. Her şey istediğiniz gibiyse Videoyu tamamla butonuna tıklayıp işlemi sonlandırabilirsiniz. Daha detaylı düzenleme için Video düzenle butonuna tıklayın. Video düzenle butonunu kullanacaksanız yazıyı okumaya devam edin.

  • Süre bölümünden resmin ne kadar süreyle ekranda kalacağını belirleyebilirsiniz. Menüde yer alan seçeneklerden birini seçebileceğiniz gibi kendi belirlediğiniz değeri girmeniz de mümkündür.
  • Metin seçeneğinden resim için bir başlık yazısı ya da alt yazı, açıklama yazısı ekleyebilirsiniz. Bu yazıları farklı düzen ve efektlerle ekleme imkanı sunuluyor.
  • Hareket seçeneğinden akış içinde resim için bir kamera hareketi ekleyebilirsiniz.
  • Filtreler bölümünde ise resimlerinize uygulayabileceğiniz 12 farklı filtre seçeneği bulunuyor.

Son olarak üst bölümde yer alan Arka plan müziği butonuna tıklayarak video için kullanılan müziği değiştirebilirsiniz. Eğer size sunulan müzikler dışında kendi müzik dosyanızın çalınmasını istiyorsanız Özel ses butonuna tıklayarak bilgisayarınızda yer alan bir dosyayı video içine ekleyebilirsiniz.

Her şey tamamsa Videoyu tamamla butonuna tıklayın. Oluşturulan dosyanızı .mp4 formatında dışarı aktarın. Hepsi bu kadar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*