Windows 10 İşletim Sistemi Ücretsiz Kullanma

Bilindiği gibi Windows 10 işletim sistemi en fazla kullanılmakta olan işletim sistemlerinden biridir. Kimileri Windows 11 işletim sistemini kullansa da hala birçok kişi Windows 10 işletim sistemini kullanmaktadır. Bu yüzden şimdi burada Windows 10 işletim sistemi ile ilgili bilgi verip nasıl ücretsiz yükseltebileceğinizi de anlatacağız.

Windows 10 merkezi Amerika Birleşik Devletleri olan bir teknoloji şirketinin, Microsoft’un geliştirdiği işletim sistemlerinden biridir. İlk olarak 2022 yılında yayınlanmıştır. Ancak üretime, piyasaya sunulması 2015 yılına dayanır. Windows 10 ilk sürümden itibaren kullanıcılar tarafından çok beğenilmiştir.

Windows 10, Windows’un bu yeni sürümü olarak Windows 8’de mevcut olan ve birçok kullanıcı tarafından şikayet edilen uygulamalar ile birlikte ön seçimde olan masaüstü tercihleri ve başlat menüsü gibi alanlarda birçok değişiklik getirmiştir. Bu tür değişikliklerden dolayı Windows 10 çokça beğeni almıştır.

Windows 10 İşletim Sistemi

Windows 10 İşletim Sistemi Ücretsiz Kullanma

Windows 10 işletim sistemi Windows 8’deki birçok eksikliği gidermiştir. Kullanıcılar tarafından daha işlevsel bulunan Windows 10 kullanıcılara Evrensel Windows Platformu ile tüm Windows 10 işletim sistemi uyumlu cihazlarda çalıştırmayı sundu. Bu uygulama sayesinde çapraz bir satın alma işlemi olanağı verildi. Örneğin bilgisayarda bir uygulama satın aldıysanız akıllı telefonunuzda da kullanma hakkınız vardır. Ayrıca hiçbir şekilde ek ücret talep edilmemektedir.

Windows 10 işletim sistemi;

  • Sanal masaüstü
  • Yeni komut istemleri,
  • Başlat menüsü,
  • Ekranda dört köşeye de uygulama yapıştırma
  • 7000 kadar düzenlemeler geliştirmeler ve güncellemeler getirmiştir.

Windows 10 işletim sistemi ile görev çubuğundaki görev görünüm ile arama gizlenebilme özelliğine kavuşmuştur. Ayrıca bu sürüm dokunmatik bir ekran için 3 parmak hareketleri eklemiştir. Windows 10 İnternet Explorer için de yeni özelliklere yer vermiştir. One Drive için ise seçici senkronizasyon özelliği dahil edilmiştir.

Ocak 2015’te ise çok daha büyük değişikliklere kavuşmuştur Windows 10 işletim sistemi. Bu tarihten sonra Windows 10 işletim sistemi 25 tane dili destekler hale gelmiştir.

Windows 10 İşletim Sistemi Ücretsiz

Birçok yeni özellik ve güncelleme ile gelen Windows 10 işletim sistemi başlangıçta yalnızca ABD destekli olan Cortana kişisel asistan zamanla Almanya, Fransa, Çin, Birleşik Krallık, İspanya ve İtalya’da da kullanılabilir hale getirilmiştir. Tüm bunlarla birlikte daha sayamayacağımız birçok özelliğe sahip Windows 10 işletim sistemini ücretsiz kullanma imkanınız bulunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken;

  • Windows 10 indirme sayfasını ziyaret etmek
  • Windows 10’u indirmeye başlamak
  • Bu aşamadan sonra kurulum işlemini sırayla yapmanız gerekmektedir.
  • Bu adımların sonunda kolaylıkla Windows 10 indirme işlemi tamamlanacaktır.

Bilmeniz gerekir ki Windows 10 işletim sistemi Windows 7 ile Windows 8 işletim sistemleri için ücretsiz bir kurulum sağlar. Yukarıda saydığımız tüm yeniliklerden faydalanmak için Windows 10 işletim sistemini kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*