Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Wembanyama dominuje, a Spurs pokonują Raptors 122-99

/
/
/
9 Views

TORONTO – Kiedy podczas rozgrzewki przed meczem w Scotiabank Arena zaprezentowano rewelacyjnego debiutanta Victora Vembanyamę, został on ciepło przyjęty przez wyprzedaną publiczność. Podziękował im, zapewniając im niezapomnianą noc.

Wembanyama zanotował triple-double i pomógł San Antonio Spurs pokonać w poniedziałek Toronto Raptors 122:99 i przełamać poślizg po siedmiu meczach. Był pierwszym wyborem w drafcie NBA 2023 z 27 punktami, 14 zbiórkami i najlepszymi w karierze 10 zablokowanymi strzałami.

Miał także pięć asyst, co pozwoliło mu zanotować wyjątkowo rzadkie quadruple-double, zanim został wykluczony z gry i zwycięstwo Spurs było prawie gwarantowane.

„Tak, myślałem o tym, ale przede wszystkim grałem, aby wygrać” – powiedział Vembanyama, który również miał siedem strat. „Dzięki stratom prawie udało mi się uzyskać pięciokrotność”.

W historii NBA odnotowano tylko cztery przypadki quadruple-double. Ostatnim zawodnikiem, który dokonał takiego wyczynu, był wielki San Antonio David Robinson, zdobywając go w 1994 roku.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Tylko ośmiu debiutantów, w tym metr siedemdziesiąt cztery Wembamiana, miało 10 zablokowanych strzałów w meczu. Powiedział, że w miarę upływu sezonu coraz trudniej mu zdobywać punkty.

„Musiałem się dzisiaj bardziej postarać, ponieważ coraz mniej ludzi mnie atakuje” – powiedział. „Tak, zastraszanie ma znaczenie, widzę to”.

Powiązane wideo

Devin Vassell zdobył dla Spurs 25 punktów (11-43), w tym pięć za trzy punkty i sześć asyst.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Rookie Grady Dick, który w zeszłorocznym drafcie zajmował 12. miejsce w klasyfikacji generalnej za Vembanyamą, prowadził Toronto (19-35) z 18 punktami i dwoma zbiórkami. Środkowy Kelly Olynyk również wszedł z ławki i zdobył 17 punktów, a inny Kanadyjczyk R.J. Barrett miał 13 punktów i pięć zbiórek.

„Czuję, że największą radą, jaką otrzymałem od weterynarzy, kiedy tu przyjechałem, było to, że w ciągu sezonu będzie wiele wzlotów i upadków, więc oczywiście trzeba cieszyć się wzlotami, ale uczyć się na upadkach.” – powiedział Dick . „To zdecydowanie była porażka w sposobie, w jaki wyszliśmy na boisko i zagraliśmy, ale jednocześnie było to dla mnie pouczające doświadczenie, oczywiście bardziej niż cokolwiek innego.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Wrócę wyglądając jak nowy, ale musimy tylko naprawić kilka rzeczy na następny raz”.

Toronto miało problemy ze strzelaniem w nocy, gdy Spurs byli zabójczy z dużej odległości.

Raptors zakończyli mecz trafiając na 39,8% z gry, w tym 25,8% z rzutów za trzy punkty. San Antonio trafiało 52,9 procent z gry, w tym 36,7 procent z rzutów za trzy punkty.

Vembanyama wywarł natychmiastowy wpływ w poniedziałek, blokując próbę wyjścia Jakoba Poeltla po jego pierwszym strzale w meczu, a następnie trafił za trzy punkty przy pierwszym posiadaniu San Antonio, po czym zebrał się w kolejnej sekwencji defensywnej.

Główny trener Toronto Darko Rajakovic powiedział, że jego zespół przegrał od pierwszego gwizdka.

„To był brak wysiłku. To był brak intensywności. To był brak uwagi. I to wszystko od samego początku meczu” – powiedział Rajakovic. „Zbyt wiele strat prowadzących do łatwych punktów i łatwych wyników od początku meczu”.

Seria San Antonio 11:2 w drugiej kwarcie, obejmująca pięć punktów i dwie asysty Vembanyamy, dała gościom 15-punktowe prowadzenie. Spurs schodzili na przerwę z prowadzeniem 67:50.

W pierwszej połowie San Antonio trafiało na 62,8% z gry, w tym 53,8% zza łuku. W pierwszych dwóch kwartach Toronto trafiało jedynie 45,8% z gry i 25% z dystansu za trzy punkty.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

DRZEWO NAUKI POPPY — Rajakovic spędził siedem lat w Spurs, pełniąc funkcję konsultanta ds. skautingu i asystenta trenera w Lidze Letniej NBA w latach 2004–2011. Prezes i główny trener Spurs Gregg Popovich powiedział, że Rajakovic zaimponował mu podczas pobytu w San Antonio.

„To poważny facet. To szczegółowy facet. To sięga głęboko do samych podstaw. Niczego mu nie brakuje. Nie pomija ani jednego kroku” – powiedział Popovich przed meczem. „Ma dużą pewność co do tego, czego potrzeba, aby wygrać i czego potrzeba, aby zebrać zespół, zjednoczyć zespół i stworzyć kulturę”.

DALEJ — Była gwiazda Raptors Pascal Siakam i drużyna Indiana Pacers odwiedzają w środę Toronto. Jest to jego pierwszy mecz przeciwko swojemu byłemu zespołowi, odkąd 17 stycznia został sprzedany.

Spurs kontynuują podróż wyjazdową meczem z Dallas w środę.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 12 lutego 2024 r.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :