Web Sayfalarındaki Gereksiz Kısımlardan Kurtulun

Ücretsiz olarak kullanıma sunulan tarayıcı eklentisi Readability sayesinde web sitelerindeki gereksiz ögelerden kurtularak daha rahat bir okuma deneyimi yaşayabilirsiniz. Readability açık olan sayfadaki yazı ve içerdiği resimler haricinde kalan menüler , resimler, reklamlar gibi bütün fazlalıklardan sizi kurtaracak. Böylelikle sayfada yer alan karmaşadan ve dikkatinizi dağıtabilecek nesnelerden kurtulup içeriğe odaklanabileceksiniz.

Daha Sade ve Okunaklı Web Sayfaları İçin Readability Kullanın

Readability Chrome, Firefox, Safari, Opera, Internet Explorer gibi bütün tarayıcılarla uyumlu olarak çalışabilmektedir. Burada yer alan tarayıcı aracı (Bookmarklets) sayesinde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Sayfadaki Read Now yazan butonu sürükleyerek tarayıcınızın Favoriler çubuğuna yerleştirin. Fazlalıklardan kurtularak okumak istediğiniz sayfayı açın ve sık kullanılanlar çubuğuna yerleştirmiş olduğunuz Read Now butonuna tıklayın.Aracı yalnızca bilgisayarınızda değil telefonunuzda ve tabletinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz

Readability’nin sunduğu bir başka güzel özellik ise o anda okuma fırsatınız olmayan sayfaları kaydederek uygun bir zamanda okumanıza yardımcı olması. Read Later (Daha Sonra Oku) denilen özellik sayesinde karşılaştığınız faydalı içerikleri kaybetmeyeceksiniz. İnternette gezinirken ilginizi çeken bir yazıyla karşılaştığınızı düşünelim. O yazıyı mutlaka okumak istiyorsunuz fakat zamanınız yok, o an ilgilenmeniz gereken başka bir işiniz var. Yazıyı kaybetmemek için aracın sunduğu Read Later özelliğinden faydalanın ve yazıyı tekrar bulamamak gibi bir sorunla karşılaşmayın. Bütün özelliklerini tam olarak kullanabilmek için ücretsiz olarak üye olmanız gerektiğini unutmayın.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*