Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Warren Voegele strzelił dwa gole w 12. zwycięstwie Edmonton Oilers z rzędu – Edmonton

/
/
/
26 Views

Edmonton Oilers drugi mecz z rzędu przełamali 2:0 i pokonali Seattle Kraken 4:2 w czwartkowy wieczór na Rogers Place. Oilers wygrali 12 meczów z rzędu.

„Są ogromnym pretendentem w lidze” – powiedział napastnik Oilers Warren Voegele. „Walczymy, oni też, więc dobrze, że udało nam się wygrać”.

Kraken objął prowadzenie, gdy Ili Tolvanen pokonał Stuarta Skinnera w ucieczce w połowie pierwszej rundy. Niecałe cztery minuty później Jared McCann również został sam i strzelił swojego 18. gola w sezonie i podwyższył wynik na 2:0. Oilers hojnie odpuścili kolejną ucieczkę Brandonowi Tanevowi, ale jego strzał z bekhendu minął.

„To trend” – powiedział główny trener Oilers, Chris Knoblauch, o opóźnieniach w meczach. „Było nam ciężko, ale wytrwaliśmy, wytrwaliśmy i wygraliśmy. Ale na pewno nie jest to to, co lubimy robić.”

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„To był motyw przewodni naszej passy zwycięstw – zachowujemy spokój” – powiedział obrońca Mattias Ekholm.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Oilers zdobyli bramkę w 37. sekundzie drugiej sekundy, kiedy Voegele uderzył Joeya Daccorda. Cztery minuty później Leon Draisaitl strzelił swojego 21. gola w dogrywce z Daccord. Trzy minuty później Draisaitl przesłał singiel Voegele do drugiej akcji wieczoru i dał Oilers prowadzenie 3-2.

„Ta grupa nadal stawia opór” – powiedział Voegele po meczu. „Jesteśmy bardzo spokojni i mamy nadzieję, że będziemy mogli to kontynuować”.

„Przez całą noc myślałem, że to nasz najlepszy tekst, a oni stworzyli mnóstwo rzeczy” – powiedział Knoblauch o trio składającym się z Vogela, Draisaitla i Kane’a.

Kraken na krótko świętował remis pod koniec drugiej sekundy, ale bramka Alexa Wennberga została uznana po skutecznej sygnalizacji spalonego.

Na 3:34 do końca trzeciej tercji Yanni Gourde otrzymał pięciominutowe uderzenie w nadgarstek za atak, po czym wyskoczył i oddał wysoki strzał do Ekholma głęboko na połowie Oilers.

„Nie podobało mi się to uderzenie” – powiedział Ekholm. „Myślę, że nie powinieneś nigdy wpadać w hit. Myślę, że skoczył mi prosto w twarz. Byłem tylko jej odbiorcą.”

Zach Hyman strzelił gola w kolejnej grze w przewadze. Connor McDavid asystował w meczu, przedłużając swoją passę trafień do 12 meczów.

Draisaitl strzelił gola i miał trzy asysty. Skinner obronił 25 razy.

Oilers mieli 2 na 4 w grze w przewadze i 5 na 5 w rzutach karnych.

Oilers (25-15-1) zagrają z Calgary Flames w sobotę (630 CHED, wznowienie o 18:30, mecz o 20:00).

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.