Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Uniwersytety atlantyckie zaniepokojone federalnymi ograniczeniami w przyjmowaniu studentów zagranicznych

/
/
/
24 Views

Stowarzyszenie Uniwersytetów Atlantyckich twierdzi, że decyzja Ottawy o tymczasowym ograniczeniu przyjęć międzynarodowych będzie miała negatywny wpływ na region.

Peter Halpin, dyrektor wykonawczy stowarzyszenia, twierdzi, że nowe ograniczenia mogą podważyć wysiłki uniwersytetów atlantyckich zmierzające do uczynienia regionu atrakcyjnym miejscem szkolnictwa wyższego dla studentów zagranicznych.

Halpin twierdzi, że studenci zagraniczni stanowią około 30 procent studentów na 16 uniwersytetach w Atlantic Canada w porównaniu z około 20 procentami w całym kraju.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Dyrektor naczelny twierdzi, że większość dyrektorów uniwersytetów w regionie jest bardzo zaniepokojona poniedziałkowym oświadczeniem federalnego ministra imigracji Marka Millera.

Miller powiedział, że liczba nowych wiz dla studentów zagranicznych w tym roku zostanie zmniejszona o ponad jedną trzecią, ponieważ rząd federalny próbuje spowolnić szybki wzrost tymczasowej imigracji, która wywiera ogromną presję na kanadyjski system mieszkaniowy.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Minister powiedział, że dwuletni limit da rządom federalnym i prowincjonalnym czas na rozprawienie się z niektórymi złymi aktorami, którzy skorzystali z systemu wiz studenckich.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 23 stycznia 2024 r.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :