Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Uniwersytet Trent mianuje dr Kathy Bruce na dziewiątego prezydenta i prorektora

/
/
/
21 Views

W wyniku ogólnokrajowych poszukiwań rada gubernatorów Uniwersytetu Trent w Peterborough w Ontario wybrała dr Catherine Bruce na dziewiątego rektora i prorektora uniwersytetu.

Bruce obejmie swoje stanowisko 1 lipca, zastępując dr Leo Groarke, którego druga kadencja zakończy się 30 czerwca. Bruce ma 35-letnią karierę w edukacji i ponad dwudziestoletnie doświadczenie w szkolnictwie wyższym.

Dołączyła do Trent w 2003 roku i pełniła funkcję profesora, dyrektora studiów podyplomowych, założycielki Centrum Nauczania i Uczenia się, dziekana Trent School of Education, a ostatnio jako wiceprezes ds. badań i innowacji.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Uniwersytet twierdzi, że „wniósł znaczący wkład” w jego rozwój, kierując rozwojem nowych strategicznych priorytetów badawczych. Przypisuje się jej ustanowienie nagród Young Investigator Awards i stworzenie programu motywacyjnego w zakresie grantów badawczych dla firmy Trent.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Uniwersytet Trent to niezwykłe miejsce nauki, które jest głęboko zaangażowane w sukces studentów w tętniącej życiem społeczności edukacyjnej” – powiedział Bruce. „Jestem zaszczycony możliwością pełnienia funkcji dziewiątego prezydenta Trenta i pomagania uniwersytetowi wkroczyć w kolejny okres strategicznego wzrostu i zrównoważonego rozwoju. To kluczowy moment dla Trenta, ponieważ realizujemy kilka dużych projektów, w tym rozwój wioski dla seniorów, nowych szkół wyższych i akademików, farmy badawczej Trent oraz ciągłą rozbudowę kampusu w Durham w Oshawie.

„Na horyzoncie pojawiają się również pewne znaczące wyzwania, ale Trent ma hart ducha i wysoko wykwalifikowaną społeczność pracowników, wykładowców, członków zarządu i studentów. Nie mogę się doczekać ekscytujących rzeczy na horyzoncie i rozwiązywania problemów poprzez współpracę i kreatywność”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Poszukiwania dziewiątego prezydenta i wicekanclerza Trenta rozpoczęły się jesienią 2003 roku. Debra Cooper Burger, przewodnicząca rady gubernatorów Trent i szefowa prezydenckiej komisji ds. poszukiwań, mówi, że Bruce jest utalentowanym liderem zarówno w Trent, jak i w społeczności, a także znakomitym, wielokrotnie nagradzanym profesorem (w tym Konfederacją Wydziałów Uniwersyteckich Ontario Teaching Award) i współautor wielu książek.

Bruce będzie drugą kobietą na tym stanowisku, po Bonnie Patterson, która pełniła tę funkcję w latach 1998–2009.

„Szukaliśmy lidera, który głęboko rozumie wyjątkowe cechy Uniwersytetu Trent” – powiedział Burger. “Lekarz. Bruce ucieleśnia tego ducha dzięki imponującym osiągnięciom w Trent i poza nim. Jest naprawdę odpowiednią osobą, aby wykorzystać sukcesy Trenta i wprowadzić uniwersytet w nowy, ekscytujący rozdział.

„Jej nominacja na drugą kobietę kierującą uniwersytetem jako prezydent oznacza nasze ciągłe zaangażowanie na rzecz równości, różnorodności i włączenia społecznego, a jej zaangażowanie na rzecz doskonałości akademickiej i silnego zarządzania doskonale wpisuje się w ambitną wizję Trenta”.

Groarke mówi, że jest „niezwykle zadowolony” z wyboru Bruce’a na kolejnego prezydenta Trenta.

„Ściśle współpracując z Kathy, byłem na własne oczy świadkiem jej przywództwa i zaangażowania na rzecz uniwersytetu” – powiedział. „Jej połączenie przenikliwości akademickiej i przenikliwości administracyjnej dobrze pozycjonuje Trenta na przyszłość. Bardzo się cieszę, że mogę przekazać rezydenturę komuś z pasją i innowacyjnością, co jest cechą charakterystyczną jej pracy od chwili przybycia do Trent.”

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :