Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Uczniowie z Nowej Szkocji i urzędnicy rozważają wprowadzenie zakazu używania telefonów komórkowych w szkołach – Halifax

/
/
/
25 Views

Ponieważ w wielu kanadyjskich prowincjach (ostatnio w Quebecu i Kolumbii Brytyjskiej) wprowadzono zakazy używania telefonów komórkowych na lekcjach, niektórzy uczniowie i urzędnicy zastanawiają się, czy podobna koncepcja zostanie wprowadzona w Nowej Szkocji.

Od stycznia wszystkie szkoły w Quebecu mają obowiązek przyjęcia zasad ograniczających używanie telefonów komórkowych w klasach. W zeszłym tygodniu rząd Kolumbii Brytyjskiej ogłosił, że nowa polityka umożliwiająca okręgom szkolnym zakazanie używania telefonów komórkowych na terenie szkół zostanie wdrożona z początkiem następnego roku szkolnego.

W 2019 r. Ontario wprowadziło ograniczenia w korzystaniu z telefonów komórkowych, co czyni go pierwszą kanadyjską prowincją, która podjęła działania przeciwko używaniu urządzeń osobistych na lekcjach.

Elliot Boyd, uczeń Citadel High w Halifax, powiedział, że poprze środki mające na celu ograniczenie używania telefonów komórkowych w klasie.

„Z tego, co osobiście widziałem na zajęciach, myślę, że to na pewno będzie pomocne” – powiedział podczas piątkowej przerwy na lunch.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Zwłaszcza teraz wiele platform mediów społecznościowych, takich jak Instagram i TikTok, naprawdę przyciąga uwagę uczniów i zauważyłem, że przez większość czasu uczniowie zaczynają interesować się swoimi telefonami po około 20 minutach użytkowania”.

Powiedział, że „zakaz korzystania z telefonów” mógłby być korzystny, ponieważ pozwoliłby uczniom mniej rozpraszać się podczas pracy, co prawdopodobnie przełożyłoby się na ogólnie lepsze oceny.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Mimo poparcia jednego ucznia nie wszyscy popierają całkowity zakaz używania telefonów komórkowych w szkołach.

Sean Corbett-Ferguson, inny uczeń Citadel, powiedział, że nie poprze tej przeprowadzki, ponieważ niektórzy uczniowie stosują inne metody uczenia się, które wymagają korzystania z telefonów.

„Niektórzy uczniowie lepiej radzą sobie z telefonem, korzystają z kalkulatorów i tym podobnych rzeczy” – stwierdził.

„Jeśli chodzi o mnie, czasami na zajęciach boli mnie głowa. Kiedy więc boli mnie głowa, rozmawiam przez telefon przez pięć minut, a potem wracam do pracy… Uważam, że nie należy ich zabierać.”

Inni uczniowie Cytadeli byli nieco bardziej podzieleni co do tego pomysłu.

Jack Forester powiedział, że widzi zalety i wady używania telefonu w klasie.

„Zaletą jest to, że możesz zalogować się i wykonywać zadania szkolne na swoim telefonie. Ale oczywiście niektóre dzieci tak by nie zrobiły i używały telefonu do innych celów”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Odwrócenie uwagi czy atut?

Ryan Lutes, prezes Związku Nauczycieli Nowej Szkocji, powiedział, że opinie nauczycieli na ten temat różnią się w zależności od tego, czy na lekcjach korzystają z telefonów komórkowych, czy nie. Jeśli chodzi o Lutza, powiedział, że urządzenia rozpraszały go podczas pracy nauczyciela matematyki.

„To trochę wszędzie. Myślę, że dla wielu nauczycieli telefony komórkowe w klasach zdecydowanie rozpraszają ich uwagę. Wiem, że kiedy uczyłem, na pewno to odkryłem” – powiedział w piątkowym wywiadzie.

„Ale są inni nauczyciele, którzy wykorzystują je do uzasadnionych celów dydaktycznych i uważam, że powinno być to dozwolone. Nauczyciele mogą kierować się profesjonalną oceną dotyczącą sposobu, w jaki są wykorzystywani w klasie”.

Zapytany, czy poprze całkowity zakaz używania telefonów komórkowych w systemie szkolnictwa w Nowej Szkocji, Lutes był zmęczony tym, jak mógłby wyglądać ten proces.

„Czasami decyzje polityczne nie sprzyjają dobrej polityce edukacyjnej” – stwierdził, dodając, że jego zdaniem rząd prowincji powinien zasięgnąć porady nauczycieli, dyrektorów szkół i rodziców przed podjęciem jakichkolwiek decyzji legislacyjnych.

„Nie możemy po prostu podejmować decyzji politycznych, a następnie rzucać się do stóp nauczycieli. Jeśli mamy coś wdrożyć, musi to być przemyślana i oparta na dowodach polityka, a nie tylko decyzja polityczna.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Prowincja odpowiada

Poproszony o komentarz na temat pomysłu wprowadzenia zakazu używania telefonów komórkowych w szkołach, Departament Edukacji i Rozwoju Wczesnego Dziecka Nowej Szkocji stwierdził, że „dokładnie rozważa, jakie działania najlepiej wesprą uczniów i personel szkoły w Nowej Szkocji”, monitorując jednocześnie rozwój sytuacji w innych częściach Nowej Szkocji . Kanada i zagranica.

„Wiemy, że technologia może wspierać naukę w klasie, ale wiąże się z ryzykiem, w tym nadużywaniem, zakłócaniem zajęć i obawami dotyczącymi prywatności” – stwierdziła prowincja w oświadczeniu.

„Będziemy rozmawiać z nauczycielami, administratorami, pracownikami szkoły, rodzicami/opiekunami, uczniami i innymi partnerami na temat wykorzystania technologii w klasie”.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :