Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Uczelnie w Ontario nakładają federalne ograniczenia na studentów zagranicznych: „chaos”

/
/
/
22 Views

Uczelnie w Ontario ostro krytykują ograniczenia nałożone przez rząd federalny na studentów zagranicznych, ostrzegając, że spowoduje to „chaos” i „przewroty”, a także twierdzą, że takie posunięcie zostało podjęte bez konsultacji.

W ostro sformułowanym oświadczeniu Ontario Colleges stwierdziło, że niedawno ogłoszony limit stanowi „tajne moratorium” na studentów zagranicznych, które może zaszkodzić rynkowi pracy w prowincji i edukacji.

Grupa stwierdziła, że ​​ograniczenie doprowadziło do „ataków” na system uczelni publicznych, które mogą podważyć jego wiarygodność.

Rząd federalny ogłosił w poniedziałek, że ograniczy liczbę studentów zagranicznych przybywających do Kanady, co stanowi zmianę polityki, która może zmniejszyć przydział środków dla Ontario o połowę.

Dane z Kanadyjskiego Urzędu Statystycznego pokazuje, że w 2023 r. osobom studiującym w Ontario wydano nieco ponad 300 000 zezwoleń na naukę.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Uważamy, że to prymitywne podejście nie uwzględnia w odpowiedni sposób potrzeb Ontario w zakresie talentów, a także nie uwzględnia wielu tysięcy studentów, którzy pozostaną teraz w zawieszeniu, a ich nadzieje nie zostaną naruszone” – stwierdziło Ontario Colleges.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Grupa wezwała rząd federalny do opóźnienia wdrożenia ograniczenia do czasu, aż prowincje wdrożą proces mający na celu rozwiązanie tego problemu.

Ontario Colleges stwierdziło, że charakter ogłoszenia spowodował „całkowity chaos wśród studentów” i oznaczał „zamrożenie całego systemu Ontario”.

Rząd federalny stwierdził, że ograniczenie jest konieczne, ponieważ liczba studentów zagranicznych wymyka się spod kontroli.

„Aby utrzymać zrównoważony poziom tymczasowego pobytu w Kanadzie i zapewnić, że w 2024 r. nie będzie dalszego wzrostu liczby studentów zagranicznych w Kanadzie, ustalamy dwuletni górny limit składania wniosków krajowych na rok 2024” – powiedział minister imigracji Mark Miller Poniedziałek.

„W duchu sprawiedliwości rozdzielamy limit między prowincje w oparciu o liczbę ludności” – dodał Miller, mówiąc, że „w niektórych prowincjach cięcia będą znacznie bardziej znaczące”.

W swoim oświadczeniu Ontario Colleges stwierdziło również, że studenci zagraniczni odgrywają kluczową rolę na rynku pracy w Ontario.

„Ontario nie może się rozwijać, przyciągać inwestycji i zaspokajać potrzeb w zakresie talentów bez absolwentów szkół wyższych” – stwierdziła grupa.

„Absolwenci szkół wyższych zaspokajają kluczowe potrzeby w różnych sektorach, w tym w zaawansowanej produkcji, górnictwie, pojazdach elektrycznych, wczesnej edukacji, opiece zdrowotnej, mieszkalnictwie i innych, od których zależy nasza gospodarka”.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :