Ücretsiz Mail Hesabı Alabileceğiniz Siteler

Ücretsiz olarak e-mail adresi açabileceğiniz çok sayıda servis bulunuyor. Bunların arasından sizin için en uygun olanın hangisi olduğunu bulmak için bu yazıdan faydalanabilirsiniz. Kullanacağımız mail servisini seçerken öncelikle yeterli depolama alanını sunuyor olmasına, güvenliğe ve yarın bir gün kapanıp hizmet vermeye bırakacak bir servis olmamasına dikkat etmemiz gerekiyor. İstediğiniz adresin boşta olup olmaması da seçeceğiniz e-posta servisini belirlemenizde etkili olabilir.

Ücretsiz mail adresi alınabilecek siteler

Gmail

Listenin ilk sırasında Google tarafından sunulan Gmail yer alıyor. Aslında onu duymayan internet kullanıcısı yoktur ama yinede kısaca özelliklerinden bahsedelim. Şu anda bütün dünyada en çok kullanıcısı olan e-mail servisidir.

Gmail varsayılan olarak kullanışlı bir tasarıma sahip. Ayrıca Temalar seçeneği sayesinde e-posta kutunuzun görünümünü değiştirebilirsiniz. İsterseniz kendi yüklediğiniz bir resmi arkaplan olarak kullanabilirsiniz. Gmail bütün google hizmetleriyle entegre edilmiştir. Gmail hesabı sayesinde bütün google hizmetlerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Diğer hizmetlerle ortak olarak kullanımınıza sunulan 15GB depolama alanını kolay kolay doldurmanız mümkün görünmüyor.

Gmail hesabı al
Gmail hesabı al

Gelişmiş spam filtresi sayesinde gereksiz mesajlardan korunmanız sağlanır. Etiketler sayesinde e-postalarınızı kategorilere ayırabilirsiniz. Önemli maillere yıldız ekleyerek istediğinizde kolayca ulaşabilirsiniz. Sosyal, Tanıtımlar gibi benzer içeriklere sahip e-postalar farklı sekmelerde gösterilir. Örneğin Twitter, Facebook gibi sosyal medya hesaplarınızla ilgili mailler sosyal sekmesinde yer alır ve bu e-posta yoğunluğu nedeniyle oluşabilecek karmaşadan uzak kalmanıza yardımcı olur. POP ve IMAP desteği ile farklı cihazlardan ve e-posta istemci programlardan maillerinize ulaşabilirsiniz.

Kayıt sonrası adınız@gmail.com şeklinde bir mail adresine sahip olursunuz. İş amaçlı kullanılabilecek 30GB kapasiteye sahip ve adınız@şirketiniz gibi hesaplar aylık kullanıcı başı 5$ gibi fiyatlardan başlıyor. Bu paketlerin satışı Gsuite adıyla yapılmakta. Yeni bir gmail hesabı açmak için şu adresi ziyaret edin : https://accounts.google.com/SignUp?hl=tr

Outlook

Ücretsiz outlook mail hesabı
Ücretsiz outlook mail hesabı

Eski adıyla Hotmail yeni adıyla Outlook.com. Microsoft tarafından sunulan ücretsiz mail hesabı alabileceğiniz site. Yakın zamanda isim değişikliği yapmış olan en köklü ve en çok kullanılan e-posta servislerinden. Outlook mail hesabıyla Microsoft tarafından sunulan diğer ücretsiz hizmetlere de erişim sağlayabilirsiniz. Örneğin Skype kullanmak için ihtiyacınız olan tek şey bir Outlook hesabı açmak.

Mevcut tasarım kullanışlı, şu an beta aşamasında olan tasarımı ise çok başarılı. Sunulan özelleştirme seçenekleri çok fazla. Mesajlarla ve klasörlerle ilgili işlemlerin hemen hepsine sağ tık menüsünden ulaşabilirsiniz. Bir mesajı yanıtlamak, silmek, arşivlemek, işaretlemek… için sağ tıklayıp ilgili seçeneği seçmeniz yeterli olur. Ayrıca mesajları sürükleyip bırakarak istediğiniz klasöre taşıyabilirsiniz. IMAP ve POP desteği bulunuyor. Mail için sunulan depolama alanı 15GB. Buna ek olarak 5GB Onedrive alanına sahip oluyorsunuz. Ücret ödenerek bu limitler çok daha üst seviyelere çıkarılabiliyor. Yeni bir Outlook hesabı için ziyaret etmeniz gereken adres https://outlook.com

Yandex Mail

Yandex ücretsiz mail hesabı aç
Yandex ücretsiz mail hesabı aç

Yandex son zamanlarda arama motorunun yanında diğer faydalı servisleriyle bir çok kullanıcının beğenisini kazandı. Bizim ülkemizde ve bir çok ülkede Google ile kıyaslandığı hala bir hayli gerilerde olsa bile görmezden gelinmesi kesinlikle mümkün değil. Yandex sunulan ücretsiz servislerle farklı alanlarda varlığını hissettiriyor.

Yandex tarafından sunulan servisler diğerlerinde olduğu gibi mail hesabıyla entegre olarak çalışıyor. Haritalar, Disk gibi servislere erişebilmek içim bir yandex hesabı açmalısınız. Yandex Mail sınırsız depolama alanı sunuyor. Web arayüzü sade ve oldukça şık. Tasarım ve özelleştirme konusunda diğerlerinden geri kalmıyor. Yerleşim açısından Gmail ile benzerlik gösterdiğini söyleyebilirim. iOS ve Android için mobil uygulamaları bulunuyor.

adınız@yandex.com ve adınız@yandex.com.tr şeklindeki adreslerin ikisine de sahip oluyorsunuz. istediğinizi kullanabilirsiniz. Ayarlardan e-posta kutusuna yapılacak listeler kutusu ekleyebilirsiniz. Ayarlanabilir e-posta gönderme zamanı sayesinde hazırladığınız mail daha sonra istediğiniz bir tarih, saatte gönderilir. Yeni bir hesap açmak için şu adrese gidin https://mail.yandex.com.tr/

Yahoo Mail

Gmail kullanmaya başlamadan önce kullandığım servis Yahoo idi. Yıllar önce dünyada ve ülkemizde en bilinen ve en çok kullanılan mail servislerindendi. Günümüzde elbette eskisi kadar popüler değil. Gmail’in gerisinde kalmış durumda fakat, yine de milyonlarca kullanıcıya sahip ve her gün milyarlarca email gönderimine aracılık ediyor.  Yahoo mailde 1TB kullanım alanı sunuluyor. İstenmeyen e-postalardan korunmak için tek kullanımlık adresler oluşturabiliyorsunuz. Spam mail göndereceğinden şüphelendiğiniz ya da mail adresinizi vermek istemediğiniz yerlere üye olurken bu adresleri kullanın eğer gelen spam mailler içinden çıkılmaz bir hal alırsa adresi silip maillerden kurtulabilirsiniz.

Yahoo mail hoş bir tasarıma sahip ve temalarla bu tasarımı istediğiniz şekilde değiştirebiliyorsunuz. Bir not defteri, takvim aracı barındırır. Diğer mail adreslerinizi Yahoo hesabınıza bağlayabilirsiniz. iOS ve Android uygulamalarıyla telefonunuzda kullabilirsiniz. adınız@yahoo.com şeklinde bir mail adresi almak için https://mail.yahoo.com

Bunların dışında kalan kullanışlı diğer mail servisleri :

8 yorum

  1. Mynet. hesabı paralı olmuş.Haberimiz bile yok.Mesajlar gelmiyor.Önceden bi haber edilir ama haberimiz olmadı.Ilk günden beri kullandığımız bi hesap tı.Allah rahmet eylesin ne diyelim.Yeni bi hesap açacaz artık.Nerden almamı tercih edersiniz?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*