Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Trudeau twierdzi, że Kanada jest „odpowiedzialna” za umieszczenie irańskiego IRGC w wykazie grupy terrorystycznej – „National”.

/
/
/
46 Views

Rząd Kanady szuka sposobów „odpowiedzialnego” uznania irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej za grupę terrorystyczną, powiedział premier Justin Trudeau.

Poinformował o tym w poniedziałek podczas ceremonii w Richmond Hill w Ontario z okazji czterech lat od zestrzelenia przez Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) międzynarodowego samolotu pasażerskiego PS 752 na Ukrainie, zabijając 176 osób na pokładzie, w tym wielu Kanadyjczyków.

„Reżim irański musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności” – powiedział Trudeau, dodając, że z rąk reżimu zginęło tysiące ludzi.

„Będziemy kontynuować naszą pracę, w tym nadal szukać sposobów odpowiedzialnego uznania IRGC za organizację terrorystyczną i badać wszelkie inne możliwości” – powiedział w poniedziałek Trudeau.

„Jedną z rzeczy, która odróżnia Kanadę od tego reżimu, jest to, że jesteśmy krajem praw i zasad i musimy upewnić się, że w dalszym ciągu będziemy przestrzegać tych praw i zasad, ponieważ w ten sposób pociągamy ten reżim do odpowiedzialności”. – on dodał.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W listopadzie 2023 r. Trudeau powiedział, że rząd będzie „nadal monitorował i upewniał się, że możemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby przeciwdziałać skutkom IRGC”.

„Jak mówiłem wiele razy, irański reżim odpowiedzialny za zestrzelenie PS752, morderstwo jego obywateli i morderstwo obywateli Kanady, a także wspieranie przez niego terroru na całym świecie oznacza, że ​​będziemy w dalszym ciągu robić wszystko, co konieczne, aby utrzymać ten reżim jest odpowiedzialny, powstrzymuje go, wpływa na świat i chroni Kanadyjczyków” – powiedział wówczas Trudeau.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Iran „należy pociągnąć do odpowiedzialności” – mówi Trudeau, wspominając ofiary zestrzelenia lotu PS 752


Iran „należy pociągnąć do odpowiedzialności” – mówi Trudeau, wspominając ofiary zestrzelenia PS 752


8 stycznia 2020 r. samolot Ukraine International Airlines, lot 752, został zestrzelony kilka minut po starcie z Teheranu w Iranie przez dwa irańskie rakiety ziemia-powietrze w związku z eskalacją napięcia w Iranie po zabójstwie przez USA generała Qassema Soleimaniego, szefa amerykańskiej armii . Elitarne siły Quds irańskiej Gwardii Rewolucyjnej.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Wśród zabitych było 55 obywateli Kanady i 30 stałych mieszkańców Kanady.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

W poniedziałek Kanada dołącza do Szwecji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii złożył pozew przeciwko Iranowi w Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.

I to w dodatku do faktu, że Iran odwołał się do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze, żądając odpowiedzialności za zestrzelenie lotu PS 752.


Kliknij, aby obejrzeć film: „Brak odpowiedzialności”: rodziny ofiar lotu 752 domagają się sprawiedliwości 4 lata później”


„Brak odpowiedzialności”: rodziny ofiar lotu 752 domagają się sprawiedliwości 4 lata później


Do chwili obecnej Ottawa nałożyła sankcje na prawie 450 irańskich osób i podmiotów, w tym IRGC, irański reżim i wyższych urzędników.

„Nasz rząd potępia ciągłe lekceważenie praworządności przez reżim Republiki Islamskiej, jego fikcyjne procesy, tłumienie pokojowych protestów, a zwłaszcza brutalną reakcję na protesty na rzecz praw kobiet i dziewcząt po zabiciu Mahsy. Amini” – powiedział Trudeau.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Amini, 22-letnia Iranka, zmarła 16 września 2022 r. w areszcie przez tak zwaną irańską policję ds. moralności za rzekomo zbyt luźne noszenie hidżabu.

Jej śmierć wywołała światową krytykę Iranu, a także antyrządowe protesty w kraju i za granicą, w tym w Kanadzie.

– z plikami Negary Mojtahedi z Global News

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :