Triple-double Hardena prowadzi Clippers do zwycięstwa nad Raptors

/
/
/
25 Views

TORONTO – James Harden zaliczył w piątek triple-double i poprowadził Los Angeles Clippers do pokonania niedoborów Toronto Raptors 127-107.

Harden zdobył 22 punkty, 13 asyst i 10 zbiórek, co dało mu 75. triple-double w swojej karierze i było ósmym wynikiem w historii NBA.

Były raptor Kawhi Leonard zdobył 16 punktów i dodał siedem zbiórek, a Los Angeles (29-14) wygrało po raz czwarty z rzędu.

Russell Westbrook zdobył 20 punktów z ławki rezerwowych, a Mason Plumlee zaliczył double-double z 12 punktami i 12 zbiórkami.

Scottie Barnes zdobył 23 punkty, pięć zbiórek i cztery asysty, a Toronto (16-29) przegrało czwarty mecz z rzędu.

R.J. Barrett z Mississauga w Ontario zdobył 22 punkty i zebrał sześć zbiórek, podczas gdy pięciu zawodników Raptors osiągnęło dwucyfrowy wynik. Był to ósmy występ Barretta, który zdobył 20 punktów w zaledwie 13 meczach w Toronto.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W wyjściowym składzie Raptors nie było środkowego Jakoba Poeltla i obrońcy Immanuela Quickleya. Poeltl skręcił lewą kostkę, a Quickley doznał kontuzji prawego biodra.

Powiązane wideo

Thad Young zaczął na środku, a Bruce Brown objął obronę. Young zdobył 12 punktów w sezonie i miał sześć zbiórek.

Leonard otrzymał głośną owację od wyprzedanej widowni liczącej 19 800 widzów w Scotiabank Arena podczas prezentacji przed meczem, a fani Raptors pamiętali jego kluczową rolę, jaką odegrał w pomocy Toronto w zdobyciu jedynego tytułu NBA w 2019 roku. Norman Powell, który spędził pierwsze 5 1/ Spędził dwa sezony w NBA w Toronto, a także był częścią drużyny mistrzowskiej w 2019 roku i został ciepło przyjęty, gdy wszedł z ławki po prawie siedmiu minutach meczu.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Westbrook zdobył sześć punktów w końcowych 2:15 pierwszej kwarty, a Los Angeles po jednej kwarcie objęło prowadzenie 29-20. Barnes był czołowym strzelcem z siedmioma punktami w kwarcie.

Harden objął prowadzenie w drugiej kwarcie, zdobywając 12 punktów i zadając w tym czasie pięć asyst. Gary Trent Jr. trafił za trzy punkty na 40,1 sekundy przed końcem połowy, a następnie Barrett strzelił gola z rzutu i schodził na przerwę, a Toronto prowadziło 66-52.

Ławka Raptors podwyższyła na 9:0 w trzeciej kwarcie, ale Los Angeles nadal utrzymywało wynik. Nowicjusz z Toronto, Grady Dick, rzucił piłkę do Chrisa Bouchera z Montrealu, który wykonał dwuręczny wsad, zmniejszając prowadzenie Clippers do 14 i wysyłając gości do ostatniej kwarty z przewagą 95-81.

Barrett okręcił się wokół Westbrooka i na 5:41 przed końcem meczu umieścił piłkę w koszu, zmniejszając prowadzenie Los Angeles do 13 i tchnąwszy trochę życia w kibiców. Było to tyle, ile Raptors mogli osiągnąć w kwarcie, mimo że główny trener Clippers Tyronn Lue odpoczywał Leonarda i Plumlee przez większą część czwartej kwarty.

BRATE LOVE — Główny trener Toronto Darko Rajakovic podczas konferencji prasowej przed meczem miał na sobie koszulkę z napisem BRATE na piersi. Brate, wymawiane BRA’-te, oznacza po serbsku „brat”. Koszulka została zaprojektowana przez Golden State Warriors na cześć Dejana Milojevica, asystenta trenera, który zmarł nagle 17 stycznia. Rajakovic i Milojevic byli bliskimi przyjaciółmi, a główny trener Golden State Steve Kerr wysłał Rajakovicowi i sztabowi trenerskiemu Raptors koszulki, aby mogli także uhonorować swojego przyjaciela.

DALEJ — Raptors rozpoczynają w niedzielę podróż obejmującą sześć meczów z przystankiem w Atlancie przeciwko Hawks.

Ofensywa Los Angeles na wschodnim wybrzeżu trwa nadal, po porażce 35-10 z Boston Celtics.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 26 stycznia 2024 r.