Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

„To się nigdy wcześniej nie zdarzyło”: mieszkaniec Edmonton podróżował po świecie w 17 miesięcy

/
/
/
18 Views

Mieszkaniec Edmonton dołącza do grupy miłośników motoryzacji w historycznej podróży dookoła świata. Sprawdzą przeżywalność swojego pojazdu, testując jego ograniczenia.

Przygotowali się do podróży jak nikt inny, a wszystko dzięki zamiłowaniu do nauki i przechwalaniu się.

Andrew Comrie-Picard dorastał w Edmonton i uczestniczy w 17-miesięcznej transglobalnej wyprawie samochodowej. Nie robi tego tylko dla dreszczyku emocji.

„Nigdy wcześniej tego nie robiono. To najtrudniejsza rzecz, jaką możesz zrobić samochodowi. Czy wiemy wszystko, co się wydarzy? Nie, nie robimy tego. Ale to poczucie przygody, eksploracji i wyzwania” – powiedział Comrie-Picart.


Kliknij, aby obejrzeć film: Miejscowa para dokumentuje 400-kilometrową podróż kajakiem z Halifax do Cape Breton


Miejscowa para dokumentuje 400-kilometrową podróż kajakiem z Halifax do Cape Breton


Zespół jest obecnie w drodze na Biegun Północny i przybył przez Edmonton 25 stycznia. Comrie-Picart twierdzi, że miasto jest bramą na północ. 9 stycznia wystartowali w Nowym Jorku i po postoju w Edmonton pojadą przez Yellowknife na Biegun Północny.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Następnie przemierzą Europę, Azję i Afrykę. W końcu udają się na Biegun Południowy, następnie będą podróżować przez Amerykę Południową i w końcu powrócą do Nowego Jorku.

Trasa podróży Transglobal Automotive Expedition.

Wiadomości globalne

Załoga zbacza z drogi tylko kilka razy, gdy łódź przewozi ją między oceanami.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„To wyprawa lądowa. Nigdy nie opuszczamy powierzchni. Ludzie w samochodach nigdy nie opuszczają powierzchni. Oznacza to, że będziemy musieli przeprawić się łodzią sześć razy” – Comrie-Picart dodaje, że zmontowali kilka specjalnych pojazdów do nawigacji.

„Mogą unosić się na śniegu i unosić się w wodzie, co jest bardzo ważne, ponieważ na biegunie północnym jest otwarta woda, przez co bardzo trudno jest nam potrzebować pojazdów-amfibii”.

Załoga sprawdzi się w zimnych i zamkniętych warunkach, a także będzie mogła spać i efektywnie jeść w swoim kamperze, gdy będzie na północy.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Będziemy mogli zebrać tutaj może osiem lub dziewięć osób, aby zjeść lunch w tym miejscu. Śpij tu. Ma również ogrzewanie podłogowe” – powiedział członek zespołu Emil Grimsson.

Ale ta podróż nie jest tylko zabawą: po drodze zespół przeprowadzi eksperymenty, w tym pomiary strumieni promieniowania kosmicznego, a także zanieczyszczenia światłem w różnych regionach.

„Podróżując po Ziemi, zbieramy mnóstwo danych na potrzeby czterech różnych eksperymentów” – powiedział Comrie-Picart. „Pomaga osobom analizującym wzorce migracji zwierząt. Pomagają im także arktyczni myśliwi i rybacy, którzy niezwykle interesują się pokrywą lodową i grubością lodu ze względów bezpieczeństwa”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Biegacz odbywa niesamowitą podróż przez Kolumbię Brytyjską


Biegacz odbywa niesamowitą podróż po Kolumbii Brytyjskiej


To misja, o której ta grupa marzyła od lat i teraz wreszcie ją osiągnęła.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Dzieci niedawno ukończyły szkołę. Wszyscy są na różnych uniwersytetach. Dzięki temu mam czas na podróże i jestem bardzo podekscytowana” – powiedziała członkini załogi Maria Metreveli.

Zespół ma nadzieję, że ich pojazdy zostaną zbudowane tak, aby poradziły sobie w nadchodzących ekstremalnych warunkach, gromadząc dane i przekazując je zespołom badawczym do testów w krajach na całym świecie.

„To rozwiązania mobilne dla Północy. Jako Kanadyjczyk spędziłem młodość na polach. Gdybyśmy to mieli, nie utknęlibyśmy tak bardzo” – powiedział Comrie-Picart.

Podróż na kołach zakończy się latem 2025 roku.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :