Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Termin CEBA jest tutaj: co to oznacza dla pożyczek dla małych firm – krajowe

/
/
/
26 Views

Dla tysięcy małych firm nadszedł czas zapłaty. W czwartek upływa wyznaczony przez rząd federalny ostateczny termin spłaty zadłużenia z czasów pandemii w celu uzyskania ulgi w spłacie pożyczek na Canada Emergency Business Account (CEBA).

W ramach programu CEBA Ottawa wypłaciła prawie 49 miliardów dolarów prawie 900 000 firm w całej Kanadzie, ponieważ wiele z nich borykało się z trudnościami z powodu zamykania firm i innych ograniczeń podczas pandemii Covid-19.

Kwalifikujące się firmy mogą zaoszczędzić do 20 000 USD z maksymalnej kwoty pożyczki wynoszącej 60 000 USD, jeśli spłacią resztę do terminu 18 stycznia. Od piątku niespłacone pożyczki zostaną zamienione na trzyletnie pożyczki terminowe z oprocentowaniem wynoszącym pięć procent w skali roku.

Najnowsze dane Departamentu Finansów pochodzą z lata i szacują, że tylko jedna na pięć z 900 000 firm spłaciła swoje pożyczki CEBA, chociaż spodziewają się dużego pośpiechu przed ostatecznym terminem 18 stycznia, poinformowało Global News źródło rządowe wyższego szczebla. w tle.

Historia kontynuowana jest pod reklamą


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Firmy mają trudności ze spłatą pożyczek CEBA


Firmy mają trudności ze spłatą pożyczek CEBA


Rząd liberalny dwukrotnie przedłużał termin umorzenia części pożyczki CEBA, ale premier Justin Trudeau zasygnalizował w środę, że Ottawa nie przesunie terminu po raz trzeci.

Otrzymuj najnowsze wiadomości Money 123 na swoją skrzynkę odbiorczą co tydzień.

„Wszyscy wiemy, że wsparcie dla pandemii musiało się kiedyś zakończyć” – powiedział reporterom w St. John’s w Nebrasce. Wskazał na prywatnych pożyczkodawców jako źródło refinansowania dla małych przedsiębiorstw, które nie są w stanie dotrzymać wyznaczonych przez rząd terminów spłaty.

Gdyby przedsiębiorstwa zwróciły się do swoich pierwotnych banków o refinansowanie przed czwartkiem, miałyby czas do 28 marca na spłatę pożyczki i zatrzymanie części podlegającej umorzeniu. Właściciele małych firm, którzy rozmawiali z Global News, twierdzą, że mieli trudności z zorganizowaniem refinansowania w swoich bankach przed ostatecznym terminem 18 stycznia.

Kanadyjska Federalna Rada Niezależnych Biznesów (CFIB) twierdzi, że rząd federalny „zignorował prośby dziesiątek tysięcy właścicieli małych firm”, wstrzymując firmy w terminie spłaty.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Uważam, że rząd będzie żałował, że nie zapewnił więcej czasu, ponieważ małe firmy zbankrutują i nie będą w stanie spłacić całej pożyczki” – oznajmił w czwartkowym oświadczeniu prezes CFIB Dan Kelly. „Dla wielu firm CEBA będzie kroplą, która przeleje się przez wielbłąda”.

Rzeczniczka Sekretarza Skarbu i wicepremier Chrystia Freeland powiedziała Global News w oświadczeniu na początku tego tygodnia, że ​​program CEBA miał na celu zapewnienie właścicielom opcji.

„Jeśli jesteś właścicielem małej firmy i nie masz obecnie środków na spłatę pożyczki CEBA, możesz zdecydować się na refinansowanie i zyskać dodatkowy czas na częściowe umorzenie pożyczki” – stwierdziła w oświadczeniu rzeczniczka Katherine Kuplinskas. „Alternatywnie, jeśli nie chcesz refinansować swojej pożyczki CEBA, masz trzy lata na jej spłatę w całości. Ta elastyczność stanowi znaczące wsparcie dla małych firm, które wciąż mogą z trudem wiązać koniec z końcem”.

– z plikami Abigail Bimman z Global News


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Właściciel małej firmy z Winnipeg stoi w obliczu niepewnej przyszłości w miarę zbliżania się terminu CEBA


Właściciel małej firmy z Winnipeg stoi w obliczu niepewnej przyszłości w miarę zbliżania się terminu CEBA


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :