Tatum pomógł Celtics pokonać Raptors 105–96

/
/
/
31 Views

TORONTO – R.J. Barrett, będący w trakcie poślizgu w czterech meczach, mówi, że Toronto Raptors muszą po prostu trzymać się planu.

Jayson Tatum zanotował double-double z 19 punktami, 14 zbiórkami i sześcioma asystami, dzięki czemu Boston Celtics pokonali w poniedziałek Raptors 105:96. Barrett z Mississauga w Ontario zdobył 24 punkty i rozbił dziewięć band, a Toronto przegrało czwartą z rzędu decyzję i siódmą w ostatnich 10 meczach.

„Oczywiście walczymy” – powiedział Barrett. „Walczymy, gramy twardo. Codziennie robimy to, co do nas należy.”

Barrett i Immanuel Quickley zostali sprzedani do Raptors 30 grudnia z New York Knicks. Toronto musiało dokonać przeglądu swoich formacji po przybyciu na miejsce, a następnie musiało ponownie się dostosować, gdy środkowy Jakob Poeltl upadł 7 stycznia z powodu skręcenia lewej kostki w wygranym 133-118 meczu z Golden State.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Prowadzący w NBA Celtics (31-9) trafiali 41 procent zza łuku, podczas gdy Raptors walczyli o najgorszy w sezonie rzut za trzy punkty wynoszący 12,5 procent.

Barrett nawoływał do cierpliwości po stracie.

Trzymaliśmy się planu gry” – powiedział. „To bardzo dobry zespół. Zamierzają zrobić kilka zdjęć.

Myślę, że graliśmy ciężko, graliśmy razem, mieliśmy kilka trudnych momentów pod koniec trzeciej i na początku czwartej tercji, ale potrafiliśmy walczyć, zebrać się i wrócić.

Powiązane wideo

Quickley miał 21 punktów i sześć zbiórek, gdy Raptors (15-25) wrócili do domu po sześciu meczach wyjazdowych. Wykonał 2 z 7 prób za trzy punkty, co stanowi połowę prób za trzy punkty Toronto.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Tak naprawdę nie potrzebujemy klepania po plecach, żeby pozostać na miejscu” – Quickley powiedział o stosunkowo wyrównanym meczu. „Myślę, że musimy każdego dnia robić postępy, aby zrobić kolejny krok i odnieść te zwycięstwa.

„Rozmawiamy z każdym zespołem i nie z tego chcemy być znani. Chcemy być znani ze zwycięstw.”

Pascal Siakam zdobył 17 punktów, ale nie trafił wszystkich sześciu prób za trzy punkty. Był to 510. mecz Siakama w barwach Toronto, w którym wyprzedził Chrisa Bosha i zajął piąte miejsce w historii zespołu.

Derrick White trafił 5 z 11 rzutów za 3 punkty w 22-punktowym meczu dla Bostonu (31-9). Jrue Holiday miał 22 punkty i siedem asyst.

Barrett zrobił przerwę, a Scottie Barnes podążył za nim skoczkiem i pod koniec pierwszej kwarty zmniejszyli prowadzenie Bostonu do 29-25. Barrett i Holiday prowadzili wszystkich strzelców z 10 punktami na koniec pierwszej.

Prowadzenie 9:0 od pierwszej kwarty do drugiej dało Toronto pierwsze prowadzenie w meczu. Po tym, jak obie drużyny zamieniły się prowadzeniem, White trafił kolejne trzy punkty na ponad osiem minut do końca drugiej połowy, aby przywrócić prowadzenie Bostonowi.

Quickley trafił za trzy punkty na 26 sekund przed końcem połowy, a przed przerwą Celtics utrzymywali prowadzenie 61-55.

Barnes pokonał Tatuma w polu karnym i zapewnił mu prowadzenie 73-66, kończąc serię Raptors 13-2 na początku trzeciej tercji. Boston odpowiedział dwoma zdecydowanymi strzałami Tatuma i dwoma rzutami wolnymi Kristapsa Porzingisa.

Tatum postawił Boston na ramionach w ostatnich trzech minutach trzeciego meczu, zdobywając cztery punkty i zadając dwie asysty, a Celtics prowadzili 11:0, prowadząc 84-75 na koniec kwarty.

Barnes wpadł do siatki po ucieczce i rozłożył piłkę na 6:48 przed końcem meczu, co było częścią serii Raptors 6:0, która zapewniła im przewagę ośmiu. Wywołało to głośny wiwaty 19 278 kibiców na Scotiabank Arena i zmusiło Boston do zarządzenia przerwy na żądanie.

Raptors pokonali Boston 8:0 po kolejnym ustawieniu Barnesa na dwie minuty przed końcem. To zmniejszyło prowadzenie Celtics do czterech, ale White odpowiedział rzutem za trzy punkty, a następnie Barnes sfaulował Holidaya, co doprowadziło do dwóch rzutów wolnych.

Po tym, jak Quickley nie trafił do kosza z gry, Boston po prostu zmarnował czas.

BROWN OUT — Mały napastnik Celtics, Jaylen Brown, nie znalazł się w składzie drużyny Boston na mecz. Główny trener Joe Mazzulla powiedział, że Brown nie grał z powodu bólu kolana i był leczony wcześniej tego samego dnia. Brown notuje średnio 23,4 punktu, 5,2 zbiórki i 3,5 asysty na mecz.

DALEJ – W środę Toronto będzie gospodarzem Miami Heat.

W środę Boston będzie gospodarzem skromnego San Antonio Spurs.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 15 stycznia 2024 r.