Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Targi pracy dla firm górniczych w Campbell River, BC – B.C.

/
/
/
26 Views

W czwartek i piątek w Campbell River w Kolumbii Brytyjskiej odbyły się targi pracy obejmujące dziesiątki ofert pracy w kanadyjskiej firmie górniczej.

Ascot Resources działa głównie w północno-zachodniej Kolumbii Brytyjskiej.

Ascot Resources poszukuje 57 stanowisk, w tym inżynierów, operatorów, projektantów, techników, elektryków i kierowników.

„Odzew był fantastyczny. To było naprawdę cudowne widzieć, jak tak wiele osób wyszło… stawiając czoła mrozowi” – ​​Bryant Schwengler, wiceprezes i dyrektor generalny Ascot Resource Operations.

Schwengler powiedział, że firma dostrzegła w okolicy szansę na znalezienie pracowników po długim zamknięciu kopalni Myra Falls.

Kopalnię, która zatrudniała 450 osób, uznano za „nieopłacalną finansowo” i w grudniu spółka oddała ją pod opiekę długoterminową.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W swoim zawiadomieniu skierowanym do związku firma za zawieszenie działalności obwiniała niskie ceny metali i koszty operacyjne.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Wpływ sztucznej inteligencji na siłę roboczą BC w 2024 r


Wpływ sztucznej inteligencji na siłę roboczą w Kolumbii Brytyjskiej w 2024 r


„Mamy już pracowników, którzy tu mieszkają i oczywiście kiedy (zamknięcie Myra Falls) dostrzegliśmy prawdziwą szansę na znalezienie pracowników, którzy dołączyliby do nas w Stuart w Kolumbii Brytyjskiej” – powiedział Schwengler.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Firma stwierdziła, że ​​wie, że pracownicy w okolicy mają prawdziwą „głęboką wiedzę” i ma nadzieję, że niektórzy z nich dołączą do firmy, aby pomóc w jej rozwoju.

„Na tych targach pracy naprawdę skupiamy się na powierzchownych pracach” – powiedział Schwengler.

Towarzystwo Funduszu Zatrudnienia Wyspy Północnej (NEIFS) wsparło targi pracy i stwierdziło, że jest to mile widziany widok dla pracowników z regionu.

„To naprawdę zachęcające… mamy wielu wykwalifikowanych pracowników tutaj, w Campbell River, a po tym, jak dowiedzieliśmy się o znaczących zwolnieniach w Myra, chcieliśmy działać tak szybko, jak to możliwe, aby pomóc ludziom zyskać więcej możliwości” – powiedziała Shannon Baikie, About. dyrektor naczelny Towarzystwa Funduszu Zatrudnienia Wyspy Północnej.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Baikie zachęca pracowników poszukujących pracy w okolicy do skontaktowania się z NEIFS.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :