Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Szósty obóz bezdomnych wysokiego ryzyka w Edmonton rozebrany w pobliżu Hope Mission – Edmonton

/
/
/
43 Views

Miasto Edmonton twierdzi, że zamknęło szósty z ośmiu obozy dla bezdomnych wysokiego ryzyka ok. 9908 – aleja 106. Sobota.

Rzecznik miasta powiedział, że z obszaru w pobliżu Mission Hope usunięto co najmniej 20 obiektów. Zabrano dziesięć wózków sklepowych, zbiorniki z propanem i ciężarówki pełne śmieci.

Na miejscu znaleziono co najmniej 50 igieł.

Rzecznik powiedział, że 18 osób, które prawdopodobnie mieszkają na miejscu, zwróciło się o pomoc do agencji społecznych.

W oświadczeniu miasto Edmonton stwierdziło, że obozy można ocenić jako miejsca wysokiego ryzyka na podstawie tego, „czy istnieje poważne ryzyko obrażeń lub śmierci w wyniku pożaru, zatrucia tlenkiem węgla, zażywania narkotyków, przemocy gangów, przemocy fizycznej, w tym broni, przemoc publiczna” ryzyko dla zdrowia i/lub warunków sanitarnych, degradacja środowiska i/lub działalność przestępcza. Ocenia się go również na podstawie bliskości lokalnych udogodnień, w tym szkół i placów zabaw, liczby osób i budynków na kempingu, tego, czy dane miejsce było wcześniej kempingiem i jak długo tam przebywało”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Według miasta Edmonton Fire and Rescue zareagowało na 135 pożarów obozów w 2023 r., w wyniku których 22 osoby zostały ranne, a 3 osoby zginęły.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Policja w Edmonton twierdzi, że obozy są bardzo niebezpieczne, nie tylko ze względu na ryzyko pożarów, odmrożeń czy hipotermii, ale także dlatego, że rzekomo infiltrują je organizacje przestępcze, co zwiększa niepokoje społeczne.

Szef policji w Edmonton Dale McPhee i zwolennicy bezdomnych twierdzą, że gangi takie jak Redd Alert i ASAP wykorzystują bezdomnych, zmuszając ich do płacenia podatków „w imię ochrony” i werbując osoby bezdomne. Poważnym problemem jest także handel i zażywanie narkotyków.

Nakaz nadzwyczajny, o który zwróciła się 18 grudnia 2023 r. Koalicja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, został wydany przez sędziego, co na krótko opóźniło realizację planu.

Nakaz przedłużono do dnia 11 stycznia rozpatrzenia wniosku o złożenie pozwu przeciwko reakcji miasta na obozowiska. Policja nadal może jednak zburzyć osiem obozowisk wysokiego ryzyka, pod warunkiem że funkcjonariusze będą przestrzegać przepisów, na które policja, miasto i CJHR zgodziły się w sądzie.

Sprzątanie miało nastąpić po południu.

z plikami Karen Bartko


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Likwidacja obozu 4 w Edmonton stawia pod znakiem zapytania przyszłość bezdomnych


Likwidacja czwartego obozu w Edmonton stawia pod znakiem zapytania przyszłość osób bezdomnych


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :