Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Szczera rozmowa na tematy militarne jest „dobra” – mówi emerytowany minister obrony Narodowej

/
/
/
37 Views

Trzej emerytowani przywódcy kanadyjskiej obrony uważają, że szef sztabu obrony gen. Wayne Eyre podjął słuszny krok, dzieląc się publicznymi oświadczeniami na temat wyzwań stojących przed Kanadyjskimi Siłami Zbrojnymi (CAF) w związku z niedoborami personelu, starzejącym się sprzętem i gotowością operacyjną.

Ten poziom szczerości nie jest zazwyczaj spotykany wśród dowódców wojskowych, jeśli chodzi o omawianie problemów z Siłami Powietrznymi, ale emerytowany dowódca Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych i były szef Sztabu Obrony, gen. Tom Lawson, twierdzi, że jest to pozytywna zmiana.

Myślę, że dobra i jasna rozmowa w tym momencie jest dobrą rzeczą. A mówiłem wcześniej, że jestem optymistą. Myślę, że udostępnił niektóre z tych krótkichWyzwania pojawiające się w semestrze pomagają mu (gen. Wayne’owi Eyre) sobie z nimi radzić” – powiedział Lawson. Blok zachodni prezenterka Mercedes Stevenson.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W odcinku z 7 stycznia 2024 r. Stevenson spotkał się z Lawsonem, emerytowanym dowódcą Królewskiej Marynarki Wojennej Kanady, wiceadmirałem Markiem Normanem i emerytowanym zastępcą szefa Sztabu Obrony gen. broni. Guy Thibault w celu omówienia wyzwań stojących przed CAF.

„Niektóre wyzwania stojące przed szefem i całym jego zespołem kierowniczym mają charakter większy i bardziej wewnętrzny niż te, przed którymi stanęła nasza trójka” – powiedział Lawson.

„Niedobory personelu, rdzewiejąca flota i brak części zamiennych to naprawdę czynniki, które bardzo utrudniają dzisiejszą sytuację. I oczywiście do tego wszystkiego ogłoszone właśnie cięcia budżetowe.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Ponad połowa Kanadyjczyków uważa, że ​​ich armia jest „stara i przestarzała” – wynika z sondażu


Z badania wynika, że ​​ponad połowa Kanadyjczyków twierdzi, że ich armia jest „stara i przestarzała”.


W ramach szerszych dyskusji budżetowych sekretarzowi obrony Billowi Blairowi powierzono zadanie ograniczenia wydatków na obronność o 1 miliard dolarów. Blair mówił już wcześniej, że zależy mu na poprawie efektywności w obszarach takich jak doradztwo i administracja.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Tymczasem CAF działa w coraz bardziej niestabilnym świecie, biorąc pod uwagę trwającą wojnę na Ukrainie, konflikt między Izraelem a Hamasem, chińskie działania wojskowe i rosnące wezwania do pomocy w przypadku katastrof.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Niestety, jest to swego rodzaju burza doskonała, w której wszystkie te kwestie nakładają się na siebie w czasie i przestrzeni wraz z rosnącymi wyzwaniami zewnętrznymi związanymi z globalnym bezpieczeństwem” – powiedział Norman.

„Zespół, który próbuje przez to przejść, pracuje nad tym. Gdziekolwiek się zwrócą, napotykają kolejną przeszkodę, przeszkodę i wyzwanie”.

Chociaż kwestie rekrutacji CAF i sprzętu są palącymi problemami dnia codziennego, Norman uważa, że ​​przyczyną problemów jest czas.

„Wyzwaniem jest czas, a czasu nie da się skompresować. Minęły dziesięciolecia, zanim problemy te naprawdę wróciły do ​​normy i stały się tym, co widzimy teraz, i nie ma szybkiego rozwiązania. Nawet jeśli był apetyt i chęć naprawienia tego” – powiedział.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Rząd Kanady obciął budżet obronny o 1 miliard dolarów


Rząd Kanady obciął budżet obronny kraju o 1 miliard dolarów


Kanada stanęła także w obliczu pytań dotyczących jej zdolności do wywiązania się z zobowiązań, takich jak wydawanie dwóch procent PKB na obronę, zgodnie z wymogami naszego członkostwa w NATO.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Thibault powiedział, że Kanada pokazuje, że nadal może być graczem na arenie międzynarodowej, wskazując na wspólną operację Kanady na Łotwie, ale przyznał się do niedociągnięć.

„Mamy przydatne zdolności, ale nie mamy pełnego zakresu zdolności, aby spełnić oczekiwania Kanady i w pełni zrealizować wkład naszego sojuszu” – powiedział Thibault.

„Siły Kanadyjskie to polisa ubezpieczeniowa na wypadek sytuacji awaryjnych, których nie można przewidzieć, dlatego bycie nieprzygotowanym stanowi pewnego rodzaju ryzyko, które podejmujemy, nie będąc przygotowanym na nieoczekiwane”.

Emerytowani przywódcy CAF zgadzają się, że poczyniono pozytywne kroki na froncie zamówień, a Lawson wskazuje na kontrakty Sił Powietrznych o wartości ponad 40 miliardów dolarów, których celem jest modernizacja kanadyjskiej floty samolotów wojskowych w ciągu najbliższych kilku dekad.

Norman podkreśla jednak potrzebę znaczącego długoterminowego planowania, aby zapewnić dostępność ludzi do pomocy w obsłudze i konserwacji nowego sprzętu wojskowego.

„Nawet nowe rzeczy mają przed sobą długą drogę i w końcu się starzeją” – powiedział Norman. „Należy to uwzględnić w planowaniu długoterminowym”.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :