Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Studium wykonalności określi status ochrony zlewni rzeki Seal w Manitobie-Winnipeg.

/
/
/
25 Views

Zlewisko rzeki Seal jest jednym z niewielu pozostałych głównych działów wodnych na świecie. Zajmujący tysiące kilometrów terenu w północnej Manitobie, wkrótce może stać się obszarem chronionym.

W czwartek przywódcy kilku Pierwszych Narodów, rząd federalny i prowincja Manitoba zgodzili się przeprowadzić studium wykonalności z sojuszem Seal River Watershed Alliance. Oczekuje się, że w ramach badania zbadana zostanie możliwość wyznaczenia tego terenu jako obszaru chronionego i chronionego obszaru tubylczego, a także możliwość włączenia go jako rezerwatu parku narodowego.

Części zlewni są już chronione przez trzy parki dzikiej przyrody w Manitobie i rezerwat ekologiczny.

W czwartkowym komunikacie rząd Kanady stwierdził, że wyznaczenie tej nazwy pomoże osiągnąć cel, jakim jest ochrona 30 procent gruntów i wód w całym kraju do 2030 r. Mówiąc dokładniej, na ten cel zostanie przeznaczone około 0,4 procent, czyli 42 808 kilometrów kwadratowych – mniej więcej tyle, ile wynosi powierzchnia Danii.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Zlewnia rzeki Seal zajmuje powierzchnię 50 000 kilometrów kwadratowych.

Minister środowiska i zmian klimatycznych Stephen Guilbault stwierdził, że jest to krok w stronę celu wyznaczonego przez rząd. Jest to krok podjęty w ramach „partnerstwa z rdzenną ludnością, prowincjami i terytoriami”.

„Zapewnia jeden z największych pochłaniaczy dwutlenku węgla potrzebny do przeciwdziałania zmianom klimatycznym, siedlisko o krytycznym znaczeniu dla szerokiej gamy dzikich zwierząt północy i chroni grunty, od których zależy rdzenna ludność” – powiedział Guilbeault. „Nadal mamy wiele kroków do podjęcia, ale to stawia nas na drodze do długoterminowej ochrony niesamowitego zlewni rzeki Seal dla obecnych i przyszłych pokoleń”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Rząd federalny definiuje pochłaniacz dwutlenku węgla jako zdolność do pochłaniania dwutlenku węgla przez drzewa, glebę, mchy i fitoplankton — drobne rośliny i organizmy roślinopodobne żyjące w wodzie.

W raporcie zauważono również, że dział wodny uchodzi do Zatoki Hudsona i jest domem dla walijskich wielorybów bieługi i zagrożonych gatunków, w tym rosomaków, niedźwiedzi polarnych i grizzly, jałowych karibu i muchołówek. Z raportu wynika, że ​​foki, nazwane na cześć zlewni, można spotkać „do 200 kilometrów w głąb lądu” od zlewni.

Premier Manitoby Wab Kinew powiedział, że współpracując rządy i przywódcy Pierwszych Narodów zapewniają „bezpieczniejszą, czystszą i zdrowszą wizję gruntów i wód Manitoby dla przyszłych pokoleń”. Powtarzając swoje oświadczenie, Stefan Thorassi, dyrektor wykonawczy stowarzyszenia Seal River Watershed Alliance, powiedział, że Pierwsze Narody zaangażowane w ten proces upominają się o swoje prawo do opieki nad ziemią i jej wodami.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„…(W) tym procesie wzmacniamy naszą kulturę, nasze języki, siedliska karibu, gospodarkę regionalną i zobowiązania podjęte przez rządy prowincji i władz federalnych. (To) porozumienie pokazuje, że partnerstwa między narodami przynoszą korzyści wszystkim” – powiedział Thorassi.

Rząd federalny zauważył, że studium wykonalności obejmie proces zaangażowania społeczeństwa. Zapewni także tymczasowe zabezpieczenie terenu przed poszukiwaniem złóż złóż.

Korytarz rzeki Seal od zbiegu rzek Seal Północnej i Południowej nad jeziorem Shetani do Zatoki Hudsona.


Kliknij, aby obejrzeć film: „Przeprowadzone przez rdzenną ludność badanie zlewni rzeki Seal to ważny krok w kierunku ochrony środowiska”, mówi dyrektor wykonawczy”


Badania zlewni rzeki Seal prowadzone przez rdzenną ludność to ważny krok w stronę ochrony, mówi dyrektor wykonawczy


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :