Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Studenci zagraniczni mają mieszane uczucia co do ograniczeń wizowych i twierdzą, że system wymaga przeglądu

/
/
/
27 Views

Na ruchliwym kampusie uniwersyteckim na zachód od Toronto kilku studentów zastanawiało się nad niedawno ogłoszonymi zmianami w programie studiów międzynarodowych, które umożliwiły im dostanie się na studia wyższe.

Niektórzy współczuli przyjaciołom w kraju, których marzenia o studiach w Kanadzie nagle zostały zagrożone, gdy Ottawa zdecydowała się ograniczyć liczbę pozwoleń na studia dla studentów zagranicznych na następne dwa lata. Inni nazywali to mądrym posunięciem, ponieważ Kanada stara się poradzić sobie z szybko rozwijającym się międzynarodowym programem studenckim.

Jednakże panowała powszechna zgoda co do konieczności zmiany programu.

W przypadku Gayatri Jayachandrakurup Srija, która przyjechała do Ontario z Indii zaledwie w zeszłym miesiącu, aby rozpocząć program marketingowy, ta zmiana skłoniła ją do zastanowienia się nad osobami, które znała, które miały podobne aspiracje dotyczące kanadyjskiej edukacji.

„Są z tego powodu bardzo zdenerwowani” – powiedziała podczas przerwy między zajęciami na kampusie Sheridan College w Mississauga w Ontario.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Jest wielu studentów, którzy są gotowi tu przyjechać, uczyć się i budować swoją przyszłość, więc myślę, że jest to dla nich dość złe”.

Haritha Kaladharan, kolejna studentka z Indii, studiująca zarządzanie biznesem i procesami, zgodziła się, że zmiany rozczarowały wiele osób, które znała w kraju.

Powiedziała jednak, że ważne jest, aby Kanada zajęła się problemami związanymi z programem.

„Ludzie w innym kraju mogą być bardzo smutni, ponieważ Kanada (stała się) bardziej rygorystyczna” – powiedział Kaladharan podczas nauki do egzaminu na kampusie. „Ale nie wiedzą, z jakimi zmaganiami musimy się zmierzyć po przybyciu tutaj”.

Studenci zagraniczni stoją przed wyzwaniami związanymi z zapewnieniem mieszkania i znalezieniem pracy w niepełnym wymiarze godzin, płacąc jednocześnie znacznie wyższe czesne niż ich krajowi rówieśnicy, stwierdziła.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Jeśli (Kanada) zaprosi do swojego kraju więcej imigrantów, powinni mieć pewne plany, na przykład: czy możemy zapewnić miejsca pracy. Większości ludzi bardzo trudno jest znaleźć mieszkanie” – powiedział Kaladharan.

„Imigranci tu są… niech się osiedlają, niech znajdą pracę, a kiedy już się osiedlą, będą mogli zapraszać więcej imigrantów”.

Manmohidpreet Singh, 20-letni student marketingu w Sheridan College, twierdzi, że to drugie ograniczenie jest konieczne.

„Nie rozumieją, że potrzebują dużo pieniędzy, aby tu przetrwać” – powiedział o osobach z zagranicy rozważających przyjazd do Kanady w celu podjęcia studiów wyższych.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Jeśli chcesz tu przyjechać, bądź przygotowany”.

W ubiegłym roku ponad 900 000 studentów zagranicznych otrzymało wizy na studia w Kanadzie, a ponad połowa z nich otrzymała nowe pozwolenia. To ponad trzykrotnie więcej niż 10 lat temu.

Minister imigracji Mark Miller ogłosił w tym tygodniu, że liczba nowych wiz dla studentów zagranicznych w tym roku zostanie zmniejszona o ponad jedną trzecią, aby Ottawa mogła spowolnić szybki wzrost liczby tymczasowych mieszkańców, który wywarł ogromną presję na system mieszkaniowy.

Powiedział, że dwuletni limit dałby także rządom czas na rozwiązanie problemów w systemie, który pozwolił niektórym złym aktorom czerpać korzyści z wysokich czesnego dla studentów zagranicznych, zapewniając jednocześnie słabą edukację.

Niektóre prowincje zostaną dotknięte mocniej niż inne. W Ontario, które odnotowało większy wzrost liczby studentów zagranicznych, liczba nowych wiz zostanie zmniejszona o połowę.

„W ostatnich latach integralność międzynarodowego systemu studentów została zagrożona” – stwierdziła w oświadczeniu agencja Immigration, Refugees and Citizenship Canada.

„Gwałtowny wzrost liczby studentów zagranicznych przybywających do Kanady wywiera również presję na mieszkalnictwo, opiekę zdrowotną i inne usługi”.

Ottawa stwierdziła, że ​​region Peel, w którym znajduje się Mississauga, jest jednym z obszarów najbardziej dotkniętych napływem studentów zagranicznych.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Ontario Colleges stwierdziło, że przeprowadzka Ottawy już powoduje chaos, ponieważ uczelnie przyjmują studentów przez cały rok, a wielu studentom z zagranicy, którzy zostali już przyjęci na programy, zwracane są obecnie wnioski o pozwolenie na studia.

Uniwersytety sprzeciwiają się także ograniczaniu liczby studentów zagranicznych. Rada Uniwersytetów Ontario podała, że ​​co najmniej 10 uniwersytetów w Ontario już prognozuje łączny deficyt operacyjny w wysokości 175 milionów dolarów w tym roku, który wzrośnie do 273 milionów dolarów w przyszłym roku.

W 2022 r. raport audytora generalnego Ontario wykazał, że szkoły prowincji stały się zależne od czesnych studentów zagranicznych, zwłaszcza po tym, jak prowincja zmusiła publiczne uniwersytety i uczelnie do obniżenia, a następnie zamrożenia czesnego dla studentów kanadyjskich w 2019 r.

W piątek rząd Ontario ogłosił, że wszystkie uczelnie i uniwersytety w prowincji będą miały obowiązek zagwarantować zakwaterowanie przyjeżdżającym studentom zagranicznym.

Powiedział także, że dokona przeglądu instytucji szkolnictwa wyższego, w których studiuje „znaczna” liczba studentów zagranicznych, i nałoży moratorium na partnerstwa pomiędzy nowymi uczelniami publicznymi a instytucjami prywatnymi.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :