Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Stuart Skinner pomaga Edmonton Oilers w paskudnym zwycięstwie nad Blackhawks – Edmonton

/
/
/
29 Views

We wtorek wieczorem Edmonton Oilers odnieśli ósme zwycięstwo z rzędu, pokonując Blackhawks 2:1 w Chicago.

Oilers oddali zaledwie 15 celnych strzałów na bramkę.

Blackhawks objęli prowadzenie w sześć minut po rozpoczęciu meczu, kiedy Jason Dickinson wyciągnął krążek do przodu i pokonał Stuarta Skinnera. Niecałe dwie minuty później Skinner wykonał świetną interwencję, rzucając lewą ręką, aby uniemożliwić Zachary’emu Sanfordowi podanie. Leon Draisaitl zremisował po podaniu Ryana McLeoda i pokonał Petra Mrazka po raz 19. w sezonie.

Na początku drugiej sekundy Mattias Ekholm rzucił długim podaniem do Connora McDavida, który się odbił. McDavid uderzył forhendem i strzelił swojego 15. gola. Kilka minut później Oilers krótko świętowali kolejnego gola, ale sędzia machnął ręką, uznając Zacha Hymana za winnego ingerencji bramkarza.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Po tym, jak Oilers wykorzystali rzut karny na początku trzeciej tercji, Hyman uzupełnił podanie McDavida. Blackhawks uznali grę za spalonych. Po długiej analizie wideo ustalono, że Leon Draisaitl był ledwo na spalonym, wchodząc do strefy i tracąc bramkę.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Jeśli ustalenie, czy jest spalony, zajmie ci 15 minut, prawdopodobnie nie ma to większego znaczenia. To są decyzje, które zmieniają zasady gry i ostatecznie wszystko nie poszło po naszej myśli. Myślałem, że to było w grze” – powiedział McDavid.

Następnie Rem Pitlik spojrzał na otwartą siatkę Blackhawks, ale krążek minął słupek bramki.

Główny trener Chris Knoblauch mówi, że Oilers byli wystarczająco dobrzy, aby wygrać.

„Myślę, że (Skinner) był wybitną osobą. Myślę, że naprawdę nas uratował, grał naprawdę dobrze, wykonał kilka świetnych obron, szczególnie w końcówce meczu. Zdobywamy nasze dwa punkty i idziemy dalej.

Skinner, który zanotował 25 obron, utrzymał następnie prowadzenie, a Oilers stracili dwie okazje na zamknięcie meczu po tym, jak Mrazek został zastąpiony dodatkowym napastnikiem.

Oilers (21-15-1) zagrają z Detroit Red Wings w czwartek (630 CHED, wznowienie o 15:30, mecz o 17:00).

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.