Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Stowarzyszenie młodzieżowe Old Strathcona stoi w obliczu przeniesienia ze względu na problemy strukturalne w budynku – Edmonton

/
/
/
46 Views

Lokalna organizacja wspierająca najsłabszych młodych ludzi w mieście może wkrótce zostać zmuszona do opuszczenia domu po tym, jak budynek, w którym pracują, zostanie uznany za niebezpieczny.

Stowarzyszenie Młodzieży Old Strathcona (OSYS) próbuje teraz znaleźć nową lokalizację, ponieważ obawia się, że nie będzie w stanie w pełni wspierać swoich młodych ludzi.

„W Old Strathcona nie ma wolnych miejsc, jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi i nie wiem, kiedy otrzymam informację o innych przestrzeniach” – powiedział Global News dyrektor generalny Ian Pidgeon.

„Powiedziałbym, że jest dużo stresu, dużo strachu, dużo silnych emocji” – dodał.

OSYS to jedna z niewielu usług szybkiego dostępu skierowana do nastolatków i młodych dorosłych, oferująca informacje dotyczące zatrudnienia, rekomendacje mieszkaniowe, bilety autobusowe, żywność, odzież i usługi ratujące życie.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Miasto Edmonton za problemy strukturalne obwinia starzejący się budynek.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Budynek ma ponad 100 lat i niedawno dowiedzieliśmy się, że problem konstrukcyjny się pogorszył. Fundamenty budynku są w bardzo złym stanie i po tym roku nie będziemy mogli dalej wynajmować lokalu” – napisano w komunikacie.

„Wiemy, jak ważne są usługi stowarzyszenia Old Strathcona Youth Society dla młodych Edmontończyków borykających się z trudnościami i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc im znaleźć inne miejsce. Pracujemy wewnętrznie, aby sprawdzić, czy w mieście są inne przestrzenie, które odpowiadają ich potrzebom, i zwracamy się również do partnerów społecznych” – czytamy w oświadczeniu.

Pidgeon powiedział, że o możliwej przeprowadzce dowiedział się w połowie grudnia i stwierdził, że nie ma wystarczająco dużo czasu na znalezienie nowej lokalizacji, która uzupełniłaby prowadzony przez niego program.

„OSYS dotyczy relacji. Kiedy nie masz domu i zmagasz się z trudnościami, izolacja jest naprawdę… to naprawdę cię powstrzymuje. Ważne jest, aby być widocznym dla personelu i mieć miejsce, w którym czujesz się połączony” – wyjaśnił.

Jak podaje agencja, obsługuje dziennie około 50 młodych ludzi. Pidgeon zauważył, że na tym obszarze żyje duża populacja bezdomnej młodzieży, co oznacza, że ​​opuszczenie tego obszaru mija się z celem ich służby.

„Wyzwanie, jeśli chodzi o bezdomność i bezbronność, polega na tym, że aby uzyskać dostęp do usług, trzeba już pokonać wiele barier, więc naprawdę trzeba udać się tam, gdzie jest najwięcej mieszkańców” – wyjaśnił Pidgeon.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

James Junior Saint-Jacques ufa firmie OSYS od prawie trzech lat. Sam doświadczył bezdomności, udało mu się znaleźć pracę i jeszcze w tym miesiącu przeprowadzi się do nowego mieszkania.

„To jeden z niewielu programów, do których mogą się zwrócić osoby borykające się z bezdomnością, aby mieć pewność, że ich zapasy będą przynajmniej ciepłe w tych temperaturach” – wyjaśnił St. Jacques.

„Ten program szczególnie pomógł mi znaleźć te osoby, porozmawiać z nimi, uzyskać potrzebne wsparcie i tak dalej. Gdyby ich tu nie było, prawdopodobnie nie wiedziałbym, gdzie bym teraz był” – dodał Saint-Jacques.

Organizacja oświadczyła, że ​​jeśli do 31 marca nie znajdzie nowej lokalizacji, skupi się na działaniach społecznych.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :