Sop prowadzi Kitchener Rangers do zwycięstwa 3:2 po dogrywce nad Guelph Storm.

/
/
23 Views

Kitchener Rangers przerwali najwyższą w sezonie serię pięciu porażek z rzędu.

Matthew Soap zremisował na 41,9 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry, a w piątkowy wieczór wykorzystał zwycięski rzut karny w dogrywce i zapewnił Kitchenerowi zwycięstwo 3:2 nad gościem Guelph Storm.

Sop został ukarany rzutem karnym po tym, jak został uwiązany przez obrońcę Storm podczas próby wykonania kopnięcia.

„Nigdy nie spodziewałem się, że w meczu będzie rzut karny” – powiedział Sop. „Ale miałem szczęście, że go dostałem i cieszyłem się, że wszedł”.

Zander Veccia strzelił swojego dziesiątego gola w sezonie, a zarazem drugiego dla Storm, pod koniec pierwszej kwarty i po pierwszej kwarcie Guelph prowadził 1:0. Następnie Jett Lucianco dał Stormowi prowadzenie 2:0, co było jego 16-tym w roku, w pierwszej kwarcie.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Rangersi (31-16-2-0) mieli mnóstwo okazji do zdobycia gola w pierwszych dwóch tercjach, ale krążki albo minęły siatkę, albo zostały zatrzymane przez bramkarza Storm Damiena Slavika (22 interwencje).

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Dopiero 4:07 trzeciej tercji Rangersi zdołali wejść na szachownicy po bramce Filipa Mesara. Następnie Soap wyrównał po tym, jak Jackson Parsons (25 interwencji) został zmieniony jako szósty napastnik, a Rangersi wywarli presję w strefie Storm i doprowadzili do remisu.

„Przegrana nigdy nie jest zabawna, ale nigdy nie straciliśmy nadziei” – Soap powiedział o serii porażek Rangersów. „(Główny trener Jussi Ahokas) wykonuje świetną robotę, upewniając się, że codziennie otrzymujemy to samo, niezależnie od tego, czy wygrywamy, czy przegrywamy”.

To była ciężka porażka dla Storm (25-18-3-1), która przegrała trzeci mecz z rzędu. Sztab trenerski był jednak zadowolony z wysiłków zespołu.

„Myślę, że to był naprawdę skoncentrowany wysiłek naszej grupy” – powiedział Rob Collins, asystent trenera Storma. „Niestety doszliśmy do tego samego wniosku, ale będziemy na tym bazować”.

Następny mecz The Storm odbędzie się w niedzielne popołudnie, kiedy drużyna London Knights podejmie London Knights w Sleeman Centre. Meczu będzie można posłuchać na kanale 1460 CJOY, począwszy od pokazu przedmeczowego o 15:45.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.