Skype Windows Başlangıçda Açılmasın

Windows yüklü bilgisayarımızın açılışıyla beraber bir çok uygulama da otomatik olarak açılır. Antivirüs gibi programların başlangıçta otomatik olarak çalışması iyi bir fikirdir. Bunlar dışında kalan uygulamaların windows başlangıcında otomatik olarak çalışması bilgisayarınızın açılma süresini geciktirebilir. Bu yüzden Skype benzeri programları başlangıçta açılması yerine onlara ihtiyaç duyduğunuzda çalıştırmanız daha iyi bir fikirdir.

Öncelikle Skype penceresinde yer alan üç nokta şeklindeki ikona tıklayarak menüden Ayarlar seçeneğine tıklayın. Ayarlar bölümünü açmak için Ctrl + virgül kısayol tuşlarını da kullanabilirsiniz.

Genel sekmesinde Skype’ı otomatik olarak başlat şeklinde bir seçenek bulunduğunu göreceksiniz. Programın Windows başlangıcında çalışmaması için bu seçeneği kapalı hale getirmelisiniz.

Alternatif yöntem

Başlat butonuna sağ tıklayarak Ayarlar bölümünü açın. Burada uygulamalar seçeneğine tıklayın.

Sol kısımdan Başlangıç seçeneğine tıklayın. Sağ taraftan Skype seçeneğini bularak kapalı hale getirin. Bende iki tane Skype mevcut biri başlangıçta çalışmazken diğeri çalışacak şekilde ayarlanmış durumda. Sanırım bunlardan kapalı olanı Windows 10 ile birlikte gelen Skype programı diğeri ise benim sonradan kurmuş olduğum program. Sizde tek seçenek varsa onu iki seçenek varsa her ikisini kapalı hale getirebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*