Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Skarga dotycząca praw człowieka złożona w związku z ogłoszeniem dotyczącym wyborów w Manitobie dotyczącym wyszukiwania składowisk śmieci – Winnipeg

/
/
/
36 Views

Córka zamordowanej rdzennej kobiety złożyła pozew dotyczący praw człowieka przeciwko postępowym konserwatystom z Manitoby w związku z kampanią reklamową podkreślającą ich decyzję o nieprzeszukiwaniu składowiska śmieci w okolicach Winnipeg w poszukiwaniu szczątków jej matki.

„Rodziny muszą być chronione… należy uchwalić prawa, które zagwarantują, że żadna partia polityczna nie będzie mogła odgrywać roli na narodowej tragedii. To nigdy nie powinno być kwestią polityczną” – powiedziała Cambria Harris we wtorkowym wywiadzie.

„To jest misja humanitarna”.

Harris i Robin Johnston, prawnicy reprezentujący rodzinę, złożyli skargę w zeszłym tygodniu. W poniedziałek Harris zamieściła kopię skargi na swojej stronie na Facebooku. Twierdzi, że partia dyskryminuje tubylcze kobiety i dziewczęta.

„Decyzja o rozpoczęciu kampanii w oparciu o zobowiązanie do nieprzeszukiwania składowiska… wysyła jasny sygnał rodzinom i ocalałym, że Postępowa Partia Konserwatywna jest obojętna na taką przemoc wobec zaginionych i zamordowanych rdzennych kobiet (i) dziewcząt” – stwierdza skarga.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Za każdym razem, gdy znika rdzenna kobieta i za każdym razem, gdy rdzenna kobieta zostaje znaleziona zamordowana, ma to wpływ na całą społeczność. Nie tylko na jeden dzień, nie tylko w trakcie śledztwa, ale w niektórych przypadkach na całe życie.”

Strona nie odpowiedziała natychmiast na prośby o komentarz. Komisja Praw Człowieka Manitoby również nie skomentowała sytuacji.

Policja twierdzi, że wierzy, że szczątki Morgana Harrisa i innej kobiety, Marcedes Miran, znajdują się na wysypisku śmieci Prairie Green na północ od Winnipeg, ale nie będą przeszukiwać tego terenu ze względów bezpieczeństwa.

Policja stwierdziła również, że wierzy, że kobiety zginęły z rąk seryjnego mordercy.
Jeremy’emu Skibickiemu postawiono cztery zarzuty morderstwa pierwszego stopnia w związku ze śmiercią Harrisa, Myrana i dwóch innych kobiet – Rebeki Contois, której szczątki znaleziono na miejskim wysypisku śmieci przy Brady Road, oraz niezidentyfikowanej kobiety, której szczątków jeszcze nie odnaleziono. . Rdzenni przywódcy nadali niezidentyfikowanej kobiecie imię Mashkode Bizhikiikwe, czyli „Kobieta Buffalo”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Cambria Harris i Johnston złożyli skargę dotyczącą praw człowieka w imieniu matki Harrisa, Mairan i kobiety Buffalo, a także rdzennych kobiet, dziewcząt, osób LGBTQ i Two-Spirit oraz ich rodzin.

Rodziny Harrisów i Myranów od ponad roku wzywają do przeszukania wysypiska śmieci i przeniosły walkę na Parliament Hill.

Była premier Heather Stefanson i poprzedni rząd konserwatystów sprzeciwiły się przeszukaniu składowiska Prairie Green po tym, jak studium wykonalności finansowane ze środków federalnych wykazało, że przeszukanie jest możliwe przy zastosowaniu pewnych środków łagodzących, ale toksyczne materiały mogą stanowić ryzyko dla pracowników i mogą kosztować nawet 184 miliony dolarów . pełny.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W zeszłym roku Ottawa zleciła kolejne badanie, aby dokładniej zbadać, w jaki sposób można przeprowadzić poszukiwania.

Torysi podkreślili swoją odmowę podczas jesiennej kampanii wyborczej do prowincji, publikując reklamy obiecujące, że „będą niezachwianie” sprzeciwiać się przeszukaniom.
Harris powiedział, że czuł się niekomfortowo, widząc wystawione billboardy.

„To była dyskryminacja. Oznaczało to, że rdzenni mieszkańcy nie byli cenieni i że jeśli ktoś w przyszłości zaginie i z jakiegokolwiek powodu trafi na wysypisko śmieci, Postępowa Partia Konserwatywna nie będzie go szukać” – stwierdziła.

Johnston nazwał decyzję o prowadzeniu kampanii reklamowej „niebezpieczną”.

„Promowali narrację dotyczącą tego dyskryminującego obszaru. „Jak daleko możemy się posunąć i uszło to na sucho?” Tak to wyglądało” – stwierdziła.
Podstawą skargi jest art. 18 kodeksu praw człowieka obowiązującego w tej prowincji, który zabrania publikowania, nadawania, rozpowszechniania lub publicznego wyświetlania dyskryminujących znaków i oświadczeń.

Złożenie skargi w oparciu o komunikaty partii, a nie usługi rządowe, dodaje kolejną warstwę „interesującej złożoności” – stwierdziła prawniczka zajmująca się prawami człowieka Allison Fenske.

„Prawo do wolności wypowiedzi i określone zabezpieczenia prawne działalności politycznej są powszechnie uznawane przez prawo” – powiedział Fenske, który jest także konsultantem klinicznym na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Manitobie.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Jednak ludzie nadal mają prawo do wolności od dyskryminacji… zatem możliwe jest, że pewne działania podjęte w ramach tej działalności politycznej mogą zwrócić uwagę w związku z kodeksem praw człowieka”.

Harris i Johnston złożyli drugą skargę przeciwko rządowi Manitoby, zarzucając dyskryminację ze względu na niezapewnienie środków społecznościom o niskich dochodach.

W skardze tej napisali, że Manitoba regularnie finansuje inne rodzaje niebezpiecznych i ryzykownych prac, takich jak górnictwo, a podobne poszukiwania szczątków przeprowadzono w całej Kanadzie.

Premier Manitoby Wab Kinew przeprosił rodziny wkrótce po wyborze jego rządu NPR. Wyraził poparcie dla przeszukania składowiska, ale nie zapewnił żadnego zaangażowania finansowego.

Kinew powiedział reporterom podczas wydarzenia w Brandon we wtorek, że jego rząd współpracuje z rodzinami, rządami i przywódcami ludności tubylczej, aby znaleźć czas na naprawienie sytuacji.

„Niestety, w przeszłości było to upolitycznione i chcemy się tylko upewnić, że traktujemy to z szacunkiem” – powiedział. „Zobaczycie, jak posuniemy się naprzód w pierwszej połowie tego roku”.

Zgromadzenie Szefów Manitoby poinformowało w e-mailu, że nie ma aktualnych informacji na temat daty publikacji nowego studium wykonalności poszukiwań.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :