Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Saska. NDP wciąż czeka na odpowiedzi z prowincji 10 tygodni po skandalu z hotelem Sunrise

/
/
/
23 Views

Minęło ponad 10 tygodni, odkąd NDP z Saskatchewan poprosił o informacje na temat rządowej polityki hotelowej i płatniczej i do chwili obecnej pytania te pozostają bez odpowiedzi.

Saska. Poseł partii Gary Grewal jest właścicielem motelu Sunrise, który został poddany analizie po twierdzeniach, że zawyżał on klientów w zakresie kosztów opieki społecznej. Klienci twierdzili, że zapłacono im o 50 procent więcej niż stali klienci.

Województwo zakwestionowało te roszczenia.

Według krytyka etyki opozycji i krytyka demokracji Meary Conway NDP złożył dwa wnioski o wolność informacji w związku z płatnościami. Mówi, że minister obiecał im odpowiedzi kilka miesięcy temu.

„Minister Makowski obiecał udzielić odpowiedzi kilka miesięcy temu, ale nadal nie udzielił odpowiedzi. „Wszystkie dowody wskazują, że przeszkadza on koledze z drużyny, który może grać nieczysto” – powiedział Conway. „Mieszkańcy Saskatchewan ciężko pracują, aby uzyskać swoje podatki. Zasługują, żeby wiedzieć, czy Sask tam jest. Partyjne MLA wykorzystują swoje wpływy w rządzie, aby przynosić korzyści prywatnym firmom polityków”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „NPR Saskatchewan żąda odpowiedzi na zawyżone opłaty hotelowe płacone przez Ministerstwo Opieki Społecznej”


NPR Saskatchewan żąda odpowiedzi na nadmierne opłaty hotelowe płacone przez Ministerstwo Opieki Społecznej


Prośby o udzielenie informacji zostały przesłane do biura Makowskiego w dniu 12 grudnia 2023 r. Jeden z nich zapytał o politykę hotelową swojego ministerstwa. Inny chciał wiedzieć, z jakich hoteli korzystało jego ministerstwo.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Zdaniem NDP, w przewidzianym prawem terminie biuro Makowskiego poinformowało, że nie może dostarczyć żadnych dokumentów. „Twierdzili, że nie mają wystarczająco dużo czasu na zbadanie sprawy, mimo że Makovsky obiecał odpowiedzi na te pytania kilka miesięcy wcześniej” – czytamy w komunikacie prasowym.

Mir poinformował dalej, że podczas ostatniej sesji legislacyjnej Makowskiego 12 razy proszono o przedstawienie informacji na temat swojej polityki. „Pięć razy oficjalnie obiecywał, że zbada sprawę i zgłosi sprawę domowi. Obietnica ta została złożona po raz pierwszy 71 dni temu, 15 listopada”.

„Po prostu nie sądzę, że Makowsky potrzebuje więcej niż dziesięciu tygodni, aby dowiedzieć się, jaka jest jego polityka cenowa w hotelach lub z jakich hoteli korzysta jego dział” – powiedział Conway. „To rodzaj informacji, z których wielu pracowników socjalnych korzysta na co dzień w swojej pracy. Większość z nich powinna być łatwo dostępna.”

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Podczas ostatniej sesji legislacyjnej posłowie opozycji zadali łącznie 46 pytań w związku ze skandalem Sunrise Motel. W 32 przypadkach Makowski odpowiedział, że „chce” uzyskać więcej odpowiedzi, „przygląda się bliżej” lub „studiuje” sytuację.

Makowski powiedział, że upublicznienie informacji jest tylko kwestią czasu, ale sprawdzenie dokumentacji zajmie trochę czasu.

„Oczywiście niczego nie ukrywamy. Te rzeczy po prostu wymagają czasu” – Makowski powiedział Global News.

„Urzędnicy mają wiele informacji do przejrzenia, a proces ten trwa już od jakiegoś czasu, ale tu właśnie jesteśmy. To nie jest uchylanie się ani próba nierobienia tego, do czego się zobowiązałem”.

Makowski spodziewa się, że informacje będą gotowe „wkrótce”, ale nie podał daty.

Powiedział, że żądane dane pochodzą sprzed pięciu lat i w tym czasie w hotelu nocowało wiele osób, a programy uległy zmianie.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :