Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Sask podnosi minimalny wiek umożliwiający zakup wyrobów tytoniowych i waporyzujących od lutego – Regina

/
/
/
24 Views

Od 1 lutego w Saskatchewan przy zakupie niektórych wyrobów tytoniowych i waporyzatorów obowiązuje wiek 19 lat.

W październiku rząd Saskatchewan przyjął proponowane przepisy harmonizujące wymogi dotyczące zakupów wyrobów tytoniowych i alkoholu. Sfinalizowano je w czwartek.

Sprzedawcy detaliczni będą musieli zaktualizować swoje oznakowanie, aby odzwierciedlało nowy minimalny wiek. Zgodnie z nowymi przepisami znak musi być widoczny przy kasie, przy której dokonuje się zakupu produktów.

W czwartkowym rządowym komunikacie prasowym minister zdrowia stanu Saskatchewan Everett Hindley powiedział: „Ważne jest dla nas, aby chronić młodzież w Saskatchewan przed zagrożeniami związanymi z tytoniem i produktami w postaci oparów”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Te produkty nie mają miejsca w szkołach w Saskatchewan i cieszę się, że przedstawiciele MLA z obu stron jednogłośnie głosowali za podjęciem niezbędnych kroków w celu ochrony uczniów przed narażeniem na te produkty” – powiedziała Hindley.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Zdecydowana większość osób, które paliły, zaczęła palić w wieku kilkunastu lat” – powiedział Rob Cunningham, starszy analityk ds. polityki w Kanadyjskim Towarzystwie ds. Walki z Rakiem.

„Stwierdzono, że środek ten skutecznie ogranicza palenie i wapowanie wśród młodzieży” – powiedział Cunningham.

Saskatchewan stała się drugą prowincją, która w 2005 roku wprowadziła zakaz palenia w restauracjach. Cunningham powiedział, że to kolejna szansa dla prowincji, aby pomóc krajowi w ograniczeniu dostępu młodzieży do wyrobów tytoniowych i nikotynowych.

Jednakże Kanadyjskie Towarzystwo ds. Walki z Rakiem zgłosiło rządowi federalnemu obawy dotyczące kapsułek nikotynowych firmy Zonnic, które są dostępne dla każdego w każdym wieku.

„Można je sprzedać dziesięcioletniemu dziecku całkowicie legalnie. To jest bezcelowe. Produkty te silnie uzależniają i mogą sprawić, że młodzi ludzie uzależnią się od nikotyny na całe życie i prawdopodobnie przestawią się na inne produkty, czy to e-papierosy, czy inne wyroby tytoniowe” – powiedział Cunningham.

Oczekuje się, że naklejki rządowe ostrzegające kupujących o nowych wymaganiach wiekowych znikną z rynku na początku lutego.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :