Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Sarah Hoffman jest najnowszą kandydatką, która przystąpi do wyścigu o przywództwo NDP w Albercie.

/
/
/
16 Views

Była wicepremier Sarah Hoffman i NDP MLA w Edmonton-Glenora zorganizowały w niedzielę rano konferencję prasową w Edmonton, aby rozpocząć kampanię wyborczą.

43-latka dołącza do innych przedstawicieli MLA, Kathleen Ganley i Rakhi Pancholi, w wyścigu o zastąpienie Rachel Notley na stanowisku liderki NDP.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tutaj, w Woodcroft Hall, gdzie rozpoczęła się moja kariera prowincjonalna, którą wybrałem, i razem pokonaliśmy konserwatywnego ministra i utworzyliśmy pierwszy w historii Alberty rząd NDP” – powiedział zgromadzonym Hoffman. „Zróbmy to jeszcze raz, musimy to zrobić jeszcze raz”.

Nowi Demokraci są potrzebni, aby rozwiązać problemy, przed którymi stoimy dzisiaj, musimy naprawić zdrowie publiczne” – kontynuował Hoffman.

Następnie wymieniła priorytety swojej kampanii, takie jak opieka zdrowotna, klimat i mieszkalnictwo, oraz podkreśliła osiągnięcia pierwszego rządu NDP w Albercie, w tym budowę Calgary Cancer Centre, nowego oddziału ratunkowego w szpitalu Misericordia w Edmonton, położenie kresu molestowaniu poza aborcją klinik i zapewnienie, że Alberta stanie się pierwszą prowincją w pełni finansowającą pigułki aborcyjne.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Znacznie skróciłam czas oczekiwania na operację raka piersi. Połączyłam więcej rodziców z położnymi niż kiedykolwiek wcześniej. Kierowałem się nauką o redukcji szkód, która ratuje życie” – powiedział Hoffman.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Hoffman twierdzi, że zaangażowała się w politykę dzięki Rachel Notley, która przekonała ją do kandydowania do rady szkoły.

„Dziewczyny takie jak ja nie powinny zajmować się polityką, jestem gruba, bezczelna i naprawdę ciężko mi udawać kogoś, kim nie jestem” – powiedziała Hoffman.

Hoffman był wicepremierem i ministrem zdrowia w rządzie Rachel Notley. Wcześniej była członkiem Zarządu Szkół Publicznych w Edmonton, gdzie pełniła również funkcję przewodniczącej.

„Jestem dumny z naszego rekordu” – powiedział Hoffman. „Wielu mieszkańców Alberty walczy o utrzymanie dachu nad głową, więc jako wasz premier naprawię kryzys mieszkaniowy. Nie przestanę, dopóki nie skończymy pracy”.

Powiedziała, że ​​dołoży wszelkich starań, aby zapewnić każdemu mieszkańcowi Alberty dostęp do lekarza rodzinnego i będzie ciężko pracować, aby położyć kres zmianom klimatycznym.

„Kiedy jest dopiero luty, a rolnicy już martwią się suszą, musimy coś zrobić” – kontynuował Hoffman. „My osiągniemy cel, bo kto inny to zrobi?”

W zeszłym miesiącu Notley ogłosiła, że ​​składa rezygnację.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Osoba, która wyjdzie zwycięsko z wyścigu o przywództwo, zastąpi tego, który przewodził partii przez niemal dekadę. Notley był także premierem od 2015 do 2019 r., po tym jak poprowadził NDP do pierwszego w historii zwycięstwa w wyborach do prowincji w Albercie.

Notley powiedziała, że ​​planuje pozostać na swoim obecnym stanowisku lidera partii do czasu wyboru następcy. Powiedziała też, że nie ma zamiaru wspierać kandydata.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Rachel Notley ustępuje ze stanowiska liderki NDP w Albercie”


Rachel Notley ustąpi ze stanowiska liderki NDP w Albercie


Po ogłoszeniu, że odchodzi ze stanowiska kierowniczego, Notley oświadczyła, że ​​wierzy, że jej decyzja leży w najlepszym interesie partii, klubu, a także jej „własnych preferencji”.

W ostatnich wyborach do prowincji Alberta NPR przegrała ze Zjednoczoną Partią Konserwatywną.

Aby móc głosować w konkursie, członkowie partii muszą mieć dobrą opinię oraz wykupić lub odnowić członkostwo do 22 kwietnia.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

NDP podało, że limit wydatków na wyścig wyniesie 500 000 dolarów na uczestnika, a łączna zbiórka wyniesie 60 000 dolarów na kandydata.

Nowy lider NPR zostanie wybrany w czerwcu.

— z plikami Phila Heidenreicha i The Canadian Press

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :