Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Samolot Alaska Airlines 737 bezpiecznie ląduje po wybitej szybie: „Bardzo mi przykro” – National

/
/
/
33 Views

Samolot Alaska Airlines wybił okno i część kadłuba wkrótce po starcie trzy mile nad Oregonem, tworząc ziejącą dziurę, która wyssała ubranie dziecka i zmusiła pilotów do awaryjnego lądowania, gdy 174 pasażerów i sześciu członków załogi ich ubrania. maski tlenowe.

Nikt nie odniósł poważnych obrażeń, gdy pozbawiony ciśnienia samolot wrócił bezpiecznie w piątek wieczorem na międzynarodowe lotnisko w Portland, około 20 minut po starcie, ale linia lotnicza uziemiła swoje 65 Boeingów 737-9 Max do czasu kontroli. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu powiedziała w sobotę, że również przeprowadzi dochodzenie.

Pasażer Evan Smith powiedział, że chłopiec i jego matka siedzieli w rzędzie, w którym wybito okno, a dziecku zdjęto koszulkę i wyciągnięto z samolotu.

„Usłyszeliście mocny, głośny huk z tyłu, po lewej stronie. Rozległ się świszczący dźwięk, natychmiast uruchomiono wszystkie maski tlenowe i wszyscy je założyli” – Smith powiedział KATU-TV.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Dyrektor generalny Alaska Airlines, Ben Minicucci, powiedział, że inspekcja floty Boeingów 737-9 może zająć kilka dni. Stanowią jedną piątą samolotów 314 firmy. W sobotę nie było jeszcze wiadomo, jak wpłynie to na rozkład lotów przewoźnika.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Współpracujemy z Boeingiem i organami regulacyjnymi, aby zrozumieć, co się stało… i będziemy udostępniać aktualizacje, gdy będzie dostępnych więcej informacji” – powiedział Minicucci. „Łączę się całym sercem z pasażerami tego lotu. Bardzo mi przykro z powodu tego, czego doświadczyłeś”.

Port w Portland, który obsługuje lotnisko, powiedział KPTV, że strażacy opatrzyli na miejscu drobne obrażenia. Jedna osoba została wysłana na dalsze leczenie, ale nie odniosła poważnych obrażeń.

Lot 1282 wystartował z Portland w piątek o 17:07 i miał dwugodzinny lot do Ontario w Kalifornii. Około sześć minut później eksplodowało okno i fragment kadłuba, gdy samolot znajdował się na wysokości około 16 000 stóp (4,8 km). Jeden z pilotów ogłosił sytuację awaryjną i poprosił o pozwolenie na zejście na wysokość 3 kilometrów, na której w powietrzu będzie wystarczająca ilość tlenu, aby móc bezpiecznie oddychać.

„Musimy zawrócić do Portland” – pilot powiedział kontrolerom spokojnym głosem, który powtarzała przez cały proces lądowania.

Filmy zamieszczone w Internecie przez pasażerów pokazują otwartą dziurę w miejscu, w którym kiedyś znajdowało się okno, oraz pasażerów noszących maski. Wiwatowali, gdy samolot bezpiecznie wylądował około 13 minut po wybiciu okna. Następnie strażacy podeszli do przejścia i poprosili pasażerów, aby pozostali na miejscach podczas udzielania pomocy rannym.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Według danych internetowych FAA, samolot, którego to dotyczy, zjechał z linii produkcyjnej i otrzymał certyfikat zaledwie dwa miesiące temu. Według innego serwisu śledzenia, FlightRadar24, samolot wykonał 145 lotów od chwili wejścia do komercyjnych usług 11 listopada. Lot z Portland był trzecim tego dnia.

Max to najnowsza wersja kultowego Boeinga 737, dwusilnikowego samolotu wąskokadłubowego często używanego na trasach krajowych w USA. Samolot wszedł do służby w maju 2017 roku.

Związek reprezentujący stewardów w 19 liniach lotniczych, w tym w Alaska Airlines, pochwalił załogę za zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom.

„Stewardesy są przeszkolone, jak postępować w sytuacjach awaryjnych, a my pracujemy nad tym, aby bezpieczeństwo lotnicze było naszym najwyższym priorytetem podczas każdego lotu” – stwierdziło Stowarzyszenie Stewardów w sobotnim oświadczeniu.

Dwa samoloty Max 8 rozbiły się w latach 2018 i 2019, w wyniku czego zginęło 346 osób, co doprowadziło do prawie dwuletniego uziemienia wszystkich samolotów Max 8 i Max 9 na całym świecie. Samoloty wróciły do ​​służby dopiero po wprowadzeniu przez Boeinga zmian w automatycznym systemie sterowania lotem, które przyczyniły się do katastrofy.

W zeszłym roku FAA doradzała pilotom ograniczyć użycie system odladzania Maxa w suchych warunkach ze względu na obawę, że wloty powietrza wokół silników mogą się przegrzać i przerwać, potencjalnie powodując kolizję z samolotem.

Dostawy Maxa były od czasu do czasu przerywane w celu usunięcia braków produkcyjnych. W grudniu firma nakazała liniom lotniczym sprawdzenie samolotów pod kątem ewentualnych poluzowanych śrub w układzie sterowania sterem kierunku.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :