Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Rząd Forda planuje dodanie do Brampton w stanie Mississauga Hazel McCallion LRT – Toronto

/
/
/
26 Views

Nieukończony jeszcze projekt Hazel McCallion LRT w Mississauga otrzyma podwójne wsparcie od rządu Forda, który planuje rozbudowę trasy zarówno w Mississauga, jak i Brampton.

Minister transportu Ontario, Prabmeet Sarkaria, zlecił prowincjonalnej agencji transportowej Metrolinx pilne przygotowanie uzasadnienia biznesowego dla tej przeprowadzki.

Instrukcja sygnalizuje rozpoczęcie przez prowincję dwóch głównych zobowiązań infrastrukturalnych mających na celu rozbudowę trasy kolei miejskiej z Port Credit wzdłuż Hurontario Road.

Metrolinx jest teraz proszony o szybkie podjęcie decyzji, w jaki sposób może ponownie dodać wcześniej anulowaną pętlę przez centrum Mississauga, a także przedłużyć linię na północ do centrum Brampton.

„Peel to jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Kanadzie. Nasz rząd będzie w dalszym ciągu inwestować historyczne kwoty w połączony transport tam i w całej prowincji, aby mieszkańcy Ontario mogli spędzać mniej czasu w dojazdach do pracy, a więcej w domu, robiąc to, co dla nich najważniejsze” – powiedział rzecznik rządu Forda.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Zgodnie z pismem otrzymanym przez Global News agencja tranzytowa ma czas do 5 lutego na sfinalizowanie wstępnego uzasadnienia biznesowego dwóch przedłużeń trasy, a także rozpoczęcie przygotowań do znalezienia firm, które je zaprojektują i zbudują.

Wstępne uzasadnienia biznesowe są zwykle opracowywane w celu nakreślenia ogólnych szacunków kosztów, opcji projektowych i wpływu nowych projektów na otaczającą społeczność.

Decyzja o przedłużeniu projektu przed ukończeniem pierwotnej linii to lekcja wyciągnięta z wieloletnich opóźnień na trasie Eglinton Crosstown LRT, Sarkaria stwierdziła w liście do Metrolinx.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Nasz rząd buduje się inaczej” – napisano w liście, odnosząc się do powolnej linii Toronto, która podobnie jak linia Mississauga LRT rozpoczęła życie pod rządami poprzedniej administracji.

Pętla w centrum Mississauga

Częścią pierwotnego planu trasy kolei miejskiej przez centrum Mississauga była trzyprzystankowa obwodnica wokół centrum handlowego Square One, biegnąca przez centrum miasta.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W 2019 roku Metrolinx ogłosił, że zaprzestanie projektu ze względu na „presję budżetową”, skracając trasę z 22 do 19 przystanków. Radni miasta Mississauga wielokrotnie wzywali prowincję do odstąpienia od tej decyzji, argumentując, że kluczem do rozwoju miasta jest środkowa część linii.

W okolicy znajduje się wiele wież o wysokości ponad 50 pięter, duże centrum handlowe i sam ratusz.

Około trzy lata po cięciach premier Ontario Doug Ford powiedział na konferencji prasowej na początku 2022 r., że jest gotowy wycofać rozwiązanie polegające na cięciu kosztów. Powiedział, że cykl zostanie dodany „ostatecznie” w spontanicznej uwadze.

„Mój sekretarz skarbu i prezes skarbu prawdopodobnie mnie teraz wystrzelą przez ekran za to, że to mówię, ale naszym celem jest upewnienie się, że zakończymy ten cykl” – powiedział Ford.

We prośbie Sarkarii, aby Metrolinx wznowił prace nad serią, którą wcześniej wycięli z projektu, wspomniał o tej kwestii, mówiąc, że Ford obiecał przywrócić ją „w przeszłości”.

Budowa trasy w Mississauga, obejmującej okolice centrum miasta, jest już na zaawansowanym etapie. Linia miała być jednak ukończona w 2024 roku. strona projektu rządowego nie ma już określonego terminu zakończenia.

Początkowe projekty LRT w ramach byłego liberalnego rządu Ontario przewidywały nową linię biegnącą od Port Credit na południu do centrum Brampton, łączącą się z lokalną stacją kolejową GO.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Jednak w 2015 roku lokalni radni Brampton odrzucili tę propozycję, mówiąc Queen’s Park, że nie popierają linii biegnącej przez centrum miasta i kończącej się na Hurontario Street i Steeles Avenue.

Nastąpiły lata debaty rady na temat alternatywnych możliwych tras, a miasto pod przewodnictwem burmistrza Patricka Browna opowiedziało się za rozbudową tunelu kolei miejskiej przez historyczne centrum miasta. Do czwartku i listu Sarkarii niewiele było konkretnych oznak świadczących o tym, że prowincja przychyli się do nowej prośby Bramptona.

W swoim liście do Verstera Sarkaria stwierdził, że przedłużenie kolei LRT poza granicę Mississauga-Brampton „lepiej połączy rodziny i osoby dojeżdżające do pracy” w obu miastach.

Przedłużenie będzie przebiegać od Steeles Avenue i kończyć się na stacji Brampton GO w centrum miasta, niedawno przemianowanej na Brampton Innovation District GO.

Obszar, który będzie obsługiwał, obejmuje historyczne centrum Brampton, ratusz i kampus Uniwersytetu Algoma.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :