Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Rynek mieszkaniowy w Toronto zacieśnia się wraz ze wzrostem sprzedaży domów w styczniu o 37%: Rada – Toronto

/
/
/
20 Views

Sprzedaż domów w obszarze Greater Toronto Area wzrosła w zeszłym miesiącu o 37 procent w porównaniu z tym samym miesiącem rok temu, ponieważ niższe koszty kredytu związane z kredytami hipotecznymi o stałym oprocentowaniu zwabiły część kupujących z powrotem na rynek.

Regionalna Rada ds. Nieruchomości w Toronto podaje, że w zeszłym miesiącu sprzedano 4223 domy, co oznacza wzrost o 22,9 procent w porównaniu z grudniem.

Zarząd twierdzi, że na rynku jest trudniej niż rok temu, ponieważ liczba nowych ofert wzrosła o 6,1 procent, ale nie nadąża za popytem.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Sprzedaż z roku na rok rosła we wszystkich kategoriach mieszkań w regionie, na czele z domami szeregowymi (54,5%) i domami w zabudowie bliźniaczej (42,9%).

Tymczasem średnia cena domu spadła o jeden procent rok do roku do 1 026 703 dolarów, co również oznacza spadek o 5,4 procent w porównaniu z ostatnim miesiącem 2023 roku.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Prezes TRREB, Jennifer Pearce, twierdzi, że jeśli inflacja spadnie w tym roku, jak prognozuje Bank of Canada, wynikające z tego niższe stopy procentowe powinny zachęcić więcej nabywców do powrotu na rynek, w tym tych, którzy obecnie borykają się z wysokimi czynszami i szukają swojego pierwszego domu.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :