Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Rozpoczyna się rozprawa w sprawie kobiety z Toronto śmiertelnie postrzelonej przez współlokatora w 2021 r. – Toronto

/
/
/
19 Views

Rodzina Leah St. Jean czekała trzy lata na sprawiedliwość po tym, jak 32-latka została znaleziona martwa w mieszkaniu w North York, które dzieliła z dwoma przyjaciółmi. Otrzymała dwie śmiertelne rany postrzałowe: jedną w głowę, drugą w serce.

Ciotka St. Jean powiedziała przed sądem w poniedziałek, że dwumiesięczny proces Soreysy Abdi, który zakończył się uznaniem Abdiego za winnego morderstwa drugiego stopnia w czerwcu ubiegłego roku, był bolesny ze względu na drastyczne dowody, które zobaczyli podczas procesu. Według Bernice Reed rodzina nie tylko poniosła ogromną stratę, ale także przeżyła traumę emocjonalną.

„Iana. 22 grudnia 2021 roku to dzień, w którym zawalił się cały nasz świat. Wracając do domu i usłyszawszy przerażającą wiadomość, że poprzedniego wieczoru Leah została zamordowana, moją pierwszą myślą było: „To nie może być prawda” – powiedziała przed sądem macocha St. Jean, Karen Schreck.

21 stycznia 2021 r. policja w Toronto została wezwana na posterunek 908 pod adresem 500 Murray Ross Parkway, gdzie St. Jean mieszkał z Abdim i dziewczyną Abdiego, Julianne Fodor. Fodor wrócił z pracy i zastał Saint-Jeana twarzą do dołu w pozycji embrionalnej obok łóżka w sypialni.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Ława przysięgłych usłyszała, że ​​Abdi został zatrzymany przez policję w Parkdale w ubraniu, w którym widziało go CCTV, jak wcześniej tej nocy wychodził z mieszkania Murraya Rossa. Odkryto także samochód, do którego miał dostęp Abdi; był w nim pistolet.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Abdi zajął stanowisko na rozprawie i przyznał, że zastrzelił St. Jean, ale stwierdził, że działał w samoobronie. Powiedział ławnikom, że się kłócili i że St. Jean był uzbrojony. W mieszkaniu znaleziono tylko jedną broń palną. Był to zakazany półautomatyczny pistolet Lugar kal. 9 mm. Abdi przyznał, że trzymał w pełni naładowaną broń na nocnym stoliku w domu i trzymał ją tam przez dwa lata.

Ława przysięgłych potrzebowała zaledwie pięciu godzin, aby uznać 29-letniego Abdiego za winnego morderstwa drugiego stopnia.

Prokurator koronny Barry Stagg powiedział sędzi Kelly Byrne, że było to „morderstwo w stylu egzekucji” popełnione w warunkach domowych, chociaż Abdi i St Jean nie byli bliskimi partnerami, ale mieszkali razem. Stagg przypomniał sędziemu, że St. Jean była nieuzbrojona, kiedy została dwukrotnie postrzelona w plecy. „Dlaczego została postrzelona, ​​nie jest znane i nigdy nie będzie znane. Okoliczności jej egzekucji są głęboko obciążające” – powiedział Stagg i zasugerował, że właściwa byłaby 17-letnia kara zakazu zwolnienia warunkowego.

Obrońca O. Benjamin Vincents powiedział przed sądem, że Abdi był wychowywany przez samotną matkę w obszarze, gdzie zachowania przestępcze były normą i że nie miał w swoim życiu pozytywnej postaci ojca. Aby sobie poradzić, Abdi zaczął nadużywać substancji psychoaktywnych i zaczął doświadczać psychozy i paranoi wywołanej narkotykami. Vincent powiedział, że ma wyrzuty sumienia z powodu śmierci św. Jana, którego nazywał przyjacielem, i że przechodzi leczenie ze względu na stan psychiczny.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Vincents powiedział, że bardziej odpowiedni okres zawieszenia zwolnienia warunkowego wynosiłby od 10 do 12 lat, twierdząc, że jego klient nie miał powodu, aby zabić St. Jeana, a w chwili popełnienia przestępstwa miał halucynacje. „Wysoki Sądzie ma wystarczające dowody na upośledzenie umysłowe i zatrucie narkotykami w czasie popełnienia przestępstwa” – powiedział Vincents, twierdząc, że jego klient był pod wpływem metamfetaminy i fentanylu.

Na żądanie sędziego Adbi odmówił stawienia się w sądzie.

Byrne zostanie skazany w piątek.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Rozpoczyna się proces w sprawie morderstwa mężczyzny z North York, oskarżonego o zastrzelenie współlokatora


Rozpoczyna się proces w sprawie morderstwa mieszkańca North Yorku, oskarżonego o śmiertelne postrzelenie współlokatora.


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :