Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Rozpoczęło się przesłuchanie w sprawie wyroku skazującego dla mężczyzny winnego nieumyślnego spowodowania śmierci Billy’ego Johnsona w 2020 r. – Edmonton

/
/
/
14 Views

Zeznania ofiar zostały złożone w piątek na sali sądowej w Edmonton, gdy rozpoczęło się przesłuchanie w sprawie wyroku w sprawie mężczyzny uznanego za winnego śmierci Billy’ego Johnsona w 2020 r.

Johnson, lat 30, zaginął 24 grudnia 2020 r. Części jej szczątków znaleziono cztery miesiące później na polu na północ od Edmonton, niedaleko Bon Accord.

We wrześniu Kenneth Courtoriel został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci matki dwójki dzieci.

Czytając swoje oświadczenie przed sądem, matka Johnsona, Marless Johnson, trzymała w ręku orle pióro i zdjęcia swojej córki.

„Moja córka była pełna życia” – powiedziała. „Było coś cudownego i wyjątkowego w jej urodzinach”.

Marless powiedziała, że ​​od śmierci córki miała wiele nieprzespanych nocy.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Kiedy Twoje dziecko znika, a cztery miesiące później zostaje znalezione w kawałkach, jest to inny rodzaj zespołu stresu pourazowego” – powiedziała.

„Byłam zdecydowana zabrać dziecko do domu… ​​Rozmawiałam z jej duchem i powiedziałam jej: «Mama przyjdzie po ciebie».

Marless powiedziała, że ​​nigdy nie pogodzi się ze śmiercią Billy’ego i domaga się sprawiedliwości.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Ukradłeś mi moje pierworodne w najgorszy możliwy sposób” – powiedziała.

„Nie zabiłeś tylko mojej córki, zabiłeś całą naszą rodzinę”.

Oświadczenie siostry Johnson, Ariany Snakeskin, dotyczącej wpływu ofiary na ofiarę, zostało odczytane przez prawnika. Powiedziała w nim, że poczuła taką złość, że odsunęła się od wielu osób. Powiedziała, że ​​cierpi na zespół stresu pourazowego, który wpływa na jej zdolność do interakcji z innymi.

„Kocham cię” – czytamy w oświadczeniu Snakeskin. – Przepraszam, że nie było mnie w pobliżu, żeby cię chronić.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Kenneth Courtoriel uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci w związku z morderstwem Billie Johnson”


Kenneth Courtoriel uznany za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci Billy’ego Johnsona


Podczas procesu obrona argumentowała, że ​​Courtoriel i Johnson razem zażywali narkotyki, zanim straciła przytomność z powodu krwi wydobywającej się z nosa i ust.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Obrona twierdzi, że Cortoriel wpadł w panikę i porzucił ciało na polu w pobliżu drzew. Korona twierdziła, że ​​Johnson został uderzony w twarz, a Courtorielle ukryła swoje ciało głęboko w lesie.

W swojej decyzji sędzia Steve Hiller stwierdził, że wziął pod uwagę „wszystkie dowody przedstawione na rozprawie, w tym zachowanie po fakcie”.

Sędzia stwierdził, że „dowody go przekonały, że pani Johnson zmarła w wyniku jednego lub większej liczby uderzeń oskarżonego w twarz, w wyniku których złamano nos i uszkodzono koronę zęba”.

Podczas procesu sąd dowiedział się, że w mieszkaniu Courtorielle – w sypialni i salonie – znaleziono krew Johnsona. Znaleziono go także w ciężarówce Dodge’a, nawet po jego umyciu.

„Chociaż nie ma dowodów na zamiar wyrządzenia pani Johnson poważnych obrażeń ciała, ten bezprawny akt użycia siły wobec niej bez zgody był obiektywnie niebezpieczny. „Jestem przekonany, że bezprawna napaść spowodowała śmierć pani Johnson lub w znacznym stopniu się do niej przyczyniła” – napisał Hillier w swojej decyzji.

W piątek w sądzie adwokat Michelle Houser przeczytał oświadczenie dotyczące wpływu na ofiarę. Jest przedstawicielką Maskvachis. Powiedziała, że ​​śmierć Billy’ego zdewastowała rdzenną społeczność na południe od Edmonton.

„Szok i żal” – powiedział Houser. „Rozpoczęła się żałoba zbiorowa.

„W obliczu tej tragedii nasza społeczność domaga się sprawiedliwości”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W Kanadzie nie ma minimalnej kary za zabójstwo. Maksymalna kara to dożywocie.

– nie wszystko…

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :