Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Rozgrywki BCHL rozpoczynają się w Albercie po dołączeniu do ligi pięciu drużyn

/
/
/
22 Views

Fani hokeja w Edmonton nie mogą się doczekać powrotu swojej drużyny na lód po zmianach w lidze AJHL. Pięć drużyn Alberta League oficjalnie dołączyło do BCHL.

W piątkowy wieczór cztery z pięciu drużyn po raz pierwszy wystąpiły w akcji, w tym Spruce Grove Saints i Sherwood Park Crusaders.

Mecz został ogłoszony dopiero w czwartek po południu, ale trybuny Grant Fuhr Arena w Spruce Grove były wypełnione fanami, którzy chcieli obejrzeć pierwszy mecz.

„Na początku było to trochę męczące, ale teraz, gdy wiem, co się dzieje, mam pojęcie, co się dzieje i myślę, że to dla nich świetne” – powiedział posiadacz biletu okresowego Evan Bathke.

Obie drużyny chciały jako pierwsze wygrać mecz w dywizji Alberta w Kolumbii Brytyjskiej Junior Hockey League. Do tej dywizji zaliczają się Saints, Crusaders, Blackfolds Bulldogs, Brooks Bandits i Okotoks Oilers.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Mecz odbędzie się po tygodniach kontrowersji pomiędzy AJHL, BCHL i pięcioma odchodzącymi zespołami. Podali różne powody, w tym lepszy rozwój i możliwości.

„Dla wielu z nich będzie to ostatni rok. Myśleliśmy, że to już koniec z powodu tego, co wydarzyło się pomiędzy obiema ligami” – powiedział kibic Keith Epetwade.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „AJHL domaga się wyjaśnień w sprawie doniesień o dołączeniu klubów do BCHL”


AJHL domaga się wyjaśnień w sprawie doniesień o dołączeniu klubów do BCHL


Początkowo, po pewnych spekulacjach, 20 stycznia BCHL wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że osiągnął porozumienie z pięcioma zespołami.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Następnie nastąpiła szybka reakcja AJHL, która zasadniczo wyrzuciła pięć drużyn, odcinając dostęp do reszty ligi i odwołując ich mecze. AJHL stwierdziło, że pięć drużyn może swobodnie rozgrywać mecze, ale tylko przeciwko sobie, a nie przeciwko pozostałym 11 drużynom ligi.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Kiedy mecze zostały odwołane, kibice nie byli pewni, jak może wyglądać przyszłość ich drużyny.

„Byliśmy smutni. Baliśmy się, że stracimy drużynę i nie będzie już tu hokeja. Zawsze dobrze sobie tutaj radzili i mieli dobre wsparcie” – powiedziała fanka Shirley Gulliford.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Sherwood Park Crusaders twierdzą, że nie mają zamiaru opuszczać AJHL nawet po odwołaniu meczów przez ligę


Sherwood Park Crusaders twierdzą, że nie mają zamiaru opuszczać AJHL nawet po odwołaniu meczów


W czwartek BCHL oficjalnie ogłosiło, że drużyny natychmiast dołączą do ligi, szybciej niż przewidywały obie drużyny i liga.

„Wiedzieliśmy, że musimy zareagować, gdy gracze, sportowcy, byli pod lupą, a ich mecze były odwołane. Wiedzieliśmy, że musimy wkroczyć i powiedzieć, że to coś złego. Wiedzieliśmy, że jedynym rozwiązaniem jest objęcie ich teraz naszą ochroną” – powiedział komisarz BCHL Stephen Coker.

Pięć drużyn z Alberty będzie teraz grać ze sobą przez resztę sezonu, zanim zmierzą się z mistrzem play-offów BC Division.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Posiadacze biletów sezonowych powiedzieli Global News, że nie mogą się doczekać, aby zobaczyć, co czeka ich zespół.

„Cieszę się, że wróciłem. Bardzo się cieszę, że wróciłem na swoje miejsce, jest wspaniale. Teraz panuje inna konkurencja, a gracze dostają więcej możliwości” – powiedział Bathke.

Miasto Spruce Grove jest także gospodarzem nowej ligi i jest podekscytowane możliwością zatrzymania drużyny w mieście.

„Zespół jest tu od 20 lat, obchodzimy 20-lecie, a ja byłem tu pierwszego dnia. Jestem oddanym fanem i jest wiele osób, które wspierają zespół i społeczność. To naprawdę przemawia do ducha społeczności i dumy w Spruce Grove” – powiedział radny miasta Stuart Houston.

„Chodzi o rozwój hokeja i będzie to naprawdę dobra marka hokeja. Cieszymy się, że widzimy to w naszym mieście i wspieramy to.”


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „5 drużyn Alberta Junior Hockey League dołącza do British Columbia Hockey League”


5 drużyn z Alberta Junior Hockey League dołączy do British Columbia Hockey League


W piątkowy wieczór Saints pokonali Crusaders 5:3. Blackfolds Bulldogs zmierzyli się z Okotoks Oilers i Bulldogs wygrali 4:3.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W niedzielę Brooks Bandits rozegrają swój pierwszy mecz BCHL przeciwko Bulldogs. Pełny harmonogram dostępny jest na stronie internetowej strona ligi.

— Z plikami Doyle’a Potento z Global News.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :