Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Rosną napięcia między Toronto a rządem Trudeau w związku z podwyżkami podatków w 2024 r. – Toronto

/
/
/
24 Views

Podczas gdy Toronto w dalszym ciągu analizuje własne propozycje podatkowe, lokalny poseł z Partii Liberalnej podzielił się swoim oburzeniem z powodu decyzji miasta o przypisaniu części proponowanej podwyżki podatku rządowi federalnemu.

Na początku procesu budżetowego szef budżetu miasta ostrzegł, że jeśli rząd federalny nie zaangażuje się w rozwiązanie rosnącego problemu kosztów mieszkaniowych dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl, Toronto nie będzie miało innego wyjścia, jak tylko podnieść podatki o kolejne sześć procent.

Podatek ten, nazywany „federalną opłatą za wpływ”, ma na celu sprowokowanie reakcji władz federalnych.

Liberalny poseł z okręgu Etobicoke Center Ivan Baker zareagował we wtorek ze złością na groźbę, strzelając do burmistrz Olivii Chow i obwiniając ją za to, że nie znalazła oszczędności gdzie indziej.

„Jestem oburzony z wielu powodów. Przede wszystkim jestem oburzony, ponieważ jeśli masz problemy budżetowe, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to poszukać sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy” – powiedział Baker. „Olivia Chow tego nie zrobiła”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Baker powtórzył także zdanie powtarzane od miesięcy przez przedstawicieli federalnych, że miasto otrzymało rekordowe fundusze od liberałów Trudeau, w tym fundusze zeszłego lata mające pomóc w zatuszowaniu kryzysu uchodźczego, który wylał się na chodniki.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Członkowie Rady Miejskiej szybko odpowiedzieli, że pieniądze, jakie otrzymało wówczas miasto, nie były wystarczające i od tego czasu potrzeby tylko wzrosły. Przed salą komisji szefowa budżetu Shelley Carroll powiedziała, że ​​problem pogorszył się od czasu, gdy miasto po raz pierwszy nawiązało współpracę z rządem Trudeau zeszłej wiosny. Na lotnisko Pearson w dalszym ciągu przybywają setki osób uciekających przed prześladowaniami, a Carroll zauważył, że Toronto nie ma jurysdykcji, aby uporać się z tym napływem.

„Ta liczba wynosi obecnie 5800 (uchodźców) i rośnie z każdym tygodniem, co stanowi bezpośrednią reakcję na działania federalne i politykę federalną” – powiedział Carroll.

Wykres. Gord Perks, wiceprzewodniczący komisji budżetowej, był znacznie mniej cierpliwy w swojej odpowiedzi na krytykę Bakera.

„To, czy trafimy w czuły punkt, czy nie, jest mi obojętne” – powiedział.

„Dla mnie zależy na tym, aby odpowiedzialność federalna wzięła na siebie odpowiedzialność za ludzi, którzy przybywają do tego kraju ubiegając się o azyl, aby mieli szansę na godne życie” – powiedział Perks.

Oskarża rząd Trudeau o uchylanie się od odpowiedzialności za pokrycie kosztów zakwaterowania osób ubiegających się o azyl.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Chociaż zamierzonym celem groźby podatkowej jest wywarcie presji na rząd federalny, zastępca burmistrza Jennifer McKelvey powiedziała, że ​​słyszy o tym również w swoim okręgu.

„Ludzie w moim ratuszu byli zdumieni możliwością uzyskania dodatkowych sześciu procent” – powiedziała.

McKelvey dodał, że pomysł podwyżki podatków, oprócz rekordowej w mieście podwyżki podatków wynoszącej 10,5%, uświadomił mieszkańcom, jak dużym problemem jest kryzys uchodźczy.

McKelvey dodała jednak, że złość jej mieszkańców nie jest skierowana przeciwko miastu.

„Istniało silne poczucie, że jest to obszar odpowiedzialności federalnej, a rząd federalny stanowczo wzywał do działania” – stwierdziła.

W oświadczeniu wydanym wczoraj wieczorem Chow stwierdziła, że ​​ma nadzieję na osiągnięcie porozumienia, które zaspokoi potrzeby miasta.

„Finansowanie i wspieranie uchodźców to luka w naszym budżecie, dlatego musimy się nią zająć” – stwierdził Chow. „Od samego początku powtarzałem, że mamy świetne partnerstwo i wiem, że rząd federalny i parlamentarzyści Toronto chcą pomóc Torontończykom, tak jak robili to wcześniej”.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :